Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?
14 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 4.119 kez okundu.

Yüzümüzde oluşan sivilceleri makyajla kapama; yüzümüzdeki sivilceler makyaj yapma isteğinizi bile yok etmekte ise üzülmeyin. Makyaj ile sivilcelerinizi tamamen kapatabilirsiniz. Sivilceli ciltlerin en büyük korkulu kâbusu olan makyaj yapmak sanıldığı kadar zor bir durum değil. Sivilcelerinizi makyaj sayesinde nasıl kapatacağınızı bu yazımızda sizlere sunuyoruz. Cildinizde yer alan sivilcelerden ve sivilceler sonucu oluşan lekelerden kurtulmak için doğru kuralları uygulamalısınız. Sivilceleri makyajla kapatmadan önce cildi makyaja hazırlamamız gereklidir.
Cildinizde bulunan yağı ve kiri gidermek için cildinizi yağsız bir jelle temizleyip arkasından alkolsüz bir tonik ile silmelisiniz. Cildinizi temizledikten daha sonra yağsız bir nemlendirici veya güneş koruyucu ile uygulayarak cildin yapısını dengeleyin. Ardından yağsız bir fondöteni bütün yüzünüze uygulayıp parmak uçlarınız ile iyice dağıtın. Fondöteniz cilde güzelce sürdükten sonra cilt renginizden bir ton koyu renk kapatıcıyı sivilcelerinizin olduğu yerlere tampon yaparak parmak uçlarınızla sivilceleri perdeleyin. Kapatıcının hemen ardından sürdüğünüz rengin 1 ton açık rengi ile cildinizi fırça ile beraber pudralayın. Bu sayede uygulamış olduğunuz fondöten ve kapatıcı daha sabit bir şekilde gün boyu yüzünüzde kalacaktır.

sivilce-makyaj

Sivilceli Cildin Bakımı Nasıl Olmalı?
Yağlı ve sivilceli bir cilde sahip olan kişiler sabun ile cilt temizliği yapabilir ve hemen ardından yağsız bir nemlendirici ile uygulayabilir. Cildinizde sivilceler bulunuyor ise temizlerken sert dokunuşlar ve sert temizleyici ürünlerden kesinlik ile kaçının aksi takdirde cildinizdeki sivilceler çoğalmaya başlar. Düzenli olarak cildinizi sabah ve akşam yıkayın. Kullanacağınız cilt temizleyicinizin kesinlikle cildinize uyumlu olan ph 5,5 ürünlerden seçin. 3-4 günde 1 olmak üzere cildinize yağlı ciltler için hazırlanmış maskelerden uygulayarak genel bakım yapmayı ihmal etmeyiniz.

sivilce-makyaj-2

Sivilceler Makyajla Kapatıldıktan Sonra Dikkat
Yüzümüzün sivilceli bir cilt yapısı var ise gün boyu makyajlı durmaktan kaçınmalısınız. Yapmış olduğunuz kapatıcı ve fondötenler yüzünüzdeki gözeneklerin daha hızlı şekilde kapanarak cildinizin nefes almasını kesinlik ile önler ve cildinizdeki sivilceler artmaya gün ve gün devam eder. Sivilceli cildinize makyaj yapar iken kesinlikle sert darbelerden uzak kaçının. Cildinize kesinlikle yumuşak dokunuşlar eşliğinde mümkün ise fırçalarla makyajınızı uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gece Yemek Yemekten Nasıl Kurtulurum
Gece Yemek Yemekten Nasıl Kurtulurum?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Göğüs Ve Kalçanın Ameliyatsız Büyütülmesi
Göğüs Ve Kalçanın Ameliyatsız Büyütülmesi

Kapat