Sivilcelere Ne İyi Gelir?

Sivilcelere Ne İyi Gelir?
5 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.818 kez okundu.

Ergenlik döneminden çıkalı çok oldu ama sivilce ve sivilce izleri ile başınız hala dertte mi? Bir sabah uyandınız ve aynaya baktığınızda alnınızda ya da çenenizde kocaman bir sivilce çıktığını mı gördünüz? Onları gizlemek için fondöten sürmeden dışarı çıkamıyor musunuz? Sivilceleri gizlemek için fondöten ya da pudra ile geçici çözümler buluyor olabilirsiniz, ancak kalıcı bir çözüm için sivilcelere iyi gelecek, onları giderek formüllere ihtiyacınız olacak. Eğer çok derin sivilce izleriniz ya da yıllardır geçmek bilmeyen sivilceleriniz yoksa, evde hazırlayacağınız doğal ve bitkisel kürler ile de sivilcelerle başa çıkabilir ve onların kökünü kurutabilirsiniz. Peki, sivilcelere ne iyi gelir?

  • Yoğun sivilceler için olmasa bile; sabaha önemli bir toplantı ya da bir arkadaşınızla görüşecekseniz ve alnınızda çıkan o kocaman sivilceyi sabah görmek istemiyorsanız, görünümünü büyük ölçüde hafifletecek bir önerimiz var; Terramycin. Antibiyotik bir deri merhemi olan Terramycin, arada sırada çıkan kırmızı ya da şiş sivilceler için lokal olarak Terramycin uygulayabilirsiniz.
  • Yine sivilceler ve sivilce izleri için önerebileceğimiz bir diğer formül de kil maskesidir. Özellikle yeşil kil, yağlı ciltlerin problemleri ile savaşmak için idealdir. Sivilceleri azaltmak ve sivilce izlerinin görünümünü azaltarak zaman içinde yok etmek için, biraz yeşil kil, leke açıcı özelliği bulunan birkaç damla limon ve gözenekleri sıkılaştıracak maden suyu ya da gül suyu ile hazırlayacağınız cilt maskesi ile sivilce sorununa çözüm bulabilirsiniz.
  • Bu konuda uzmanlar ikiye ayrılmış olsa da, sivilce probleminin beslenme ile ilgisi olduğu söylenir. Dengesiz beslenme, yağlı gıdalar, şekerli yiyecek ve içecekler tüketmek sivilcelere neden olabilir. Bu nedenle, cildinizde sivilce problemi varsa beslenme programınızı yeniden gözden geçirmenizi öneriyoruz.
  • Sivilceler için dışarıdan yapacağınız müdahaleler kadar içeriden yapacağınız takviyeler de çok önemlidir. Vücudumuzun 3’te 2’sinin sudan oluştuğunu hatırlatalım ve suyun cilt sağlığı ve güzelliği üzerinde ne kadar önemli olduğunu unutmayalım. Bu nedenle, yetersiz su alımında cilt problemleri de kaçınılmazdır. Sivilceler için içeriden yapabileceğiniz en iyi takviyelerin başında, bol bol su tüketmek ve onunla birlikte sebze ve meyve yönünden zengin bir beslenme programı uygulayarak, şekerden de mümkün olduğunca uzak durmak gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Brezilya Fönü Nasıl Çekilir
Brezilya Fönü Nasıl Çekilir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kuru-sac-icin-maske-tarifleri
Kuru Saç için Maske Tarifleri ve Tavsiyeler

Kapat