Sivilceleri İyileştiren Gıdalar

Sivilceleri İyileştiren Gıdalar
4 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 3.236 kez okundu.

Ergenlik zamanında özellikle ciltte beliren sivilceler senelerce yüzde kalabiliyor. Bu zamanda, sivilceler kaşınıp, sıkılmaması gerekmektedir. Sıkıldığı zaman ömür boyu ciltte kalacak olan çukurlar ve izler kötü bir görüntüye sebep olmaktadır.

Bol miktarda fast food tarzı yiyecekler tüketmek, şekerli gıdalar, tuzlu ve yağlı gıdalar tüketimi  cilt için olumsuz etki bırakmaktadır. Cildi sivilceli olan kişiler için mutlaka cildini temiz tutmalı ve bol bol su içmelidir.

Bol Bol Meyve ve Sebze Tüketilmeli…

Cildin kendini koruması ve onarması için A vitamini tüketilmesi lazımdır. A vitamini anti oksin etkisi ile gözenekleri tıkayan maddelerin vücuttan atılması için destek oluyor.

Sağlıklı Ekmekler Tüketilmeli…

Yıllardır toplumumuzda tüketilen beyaz ekmekte bir çok zararlı etki barındırmaktadır.Bu yüzden tahıllı ekmekler tüketmek gerek beden için gerekse  hormon düzeylerini dengede tutmaya yardımcı olur.  Hormonların dengede kalması demek sivilce oluşumunu yok etmektedir… Tahıllı ekmeklerin bir diğer  faydası ise kişiyi tok tutmak ve vücutta yemek yedikten sonra şişkinliğin ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır.

Balık Tüketilmeli….

Balık yağlı bir besin olmasına rağmen içerisindeki çinko sayesinde sivilcelerin iyileşmesinde ki rolü çok önemlidir. Fazla miktarda çinko alımı sayesinde vücuttaki toksin maddeler atılmaktadır.

Kaliteli Yağlar Tüketilmeli…

Fazla yağlar yüzde sivilce yapması mümkün olduğu gibi, kaliteli yağların doğru oranda kullanıldığı zaman yağların vücuda faydası da dokunmaktadır. Bu yüzden bitkisel yağlar kullanmak daima doğru bir seçimdir. Badem, Fındık, keten tohumu ve zeytin yağı kullanmak sağlık içinde çok önemlidir.

Sarımsak Tüketilmeli…

Mucizevi bir bitki olan sarımsağın içindeki A, B1,C ve Çinko vitaminleri sayesinde cildin korunması ve daha dinç ve elastik bir yapıda olması sağlanabilir. Ayrıca sivilcelerin yok olması için sarımsak muhteşem bir gıdadır. Sarımsağı yemeklerin içine katarak rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
2016 Yazlık Hırka Modelleri
Yazlık hırka modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ev-yapimi-sac-maskesi-tarifleri
Ev Yapımı Saç Maskeleri

Kapat