Sivilcelerin Tedavisi için Doğal Maske Tarifi

Sivilcelerin Tedavisi için Doğal Maske Tarifi
29 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.061 kez okundu.

sivilce-doğal-maske-2

Sivilceler, umumi olarak biyolojik bir işlev olup, ergenlik çağının en bilinen belirtisidir. Bu tarz sivilceler, hastalık bakımından sıkıntılı olmasa da görüntü açısından gençlere problem yaratmaktadır. O yüzden maddi imkanlarını olabildiğince kullanarak en kısa zamanda bu problemden kurtulmak isterler. Bu arayışlardan bazısının seçimi pahalı kozmetik ürünleri ya da dermatologlar eşliğinde yapılan tedaviler olabiliyor. Bazıları ise tamamen doğal yöntemler ile temeli bitkisel olan tedavi yöntemlerini tercih etmektedir.

 
Sivilce sorunu yaşayanların hemen hemen her kişi, mutlaka doktor kontrolü veya tavsiyesi eşliğinde peeling etkisi olan gece kremleri ya da cilt soyan kremler kullanmıştır. Etrafımıza baktığımızda birçok ilacı kullanmasına rağmen etkili sonuç alan birisini göremiyoruz. Önünüze gelen her ürünü ya da yöntemi kullanarak cildinize ciddi ve kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Mümkün olduğunca güvenilir ve olumlu geri dönüşler yapılan klinik, doktor ya da blogların tavsiye ettiği yöntemleri uygulamaya özen gösterin. Yakın zaman önce çevremde sivilce sorunundan muzdarip olan gençlere, sivilce tedavisi için bir maske önerisi yapmıştım. Her birinin sorunu bu maske ile giderilmişti. Aynı şekilde benimde sivilceler konusunda sıkıntı yaşadığım dönemde bu maske hayatımın daha mutlu geçmesini sağlamıştı. Bu maskeyi sizler ile paylaşarak herkesin faydalanmasını istedim.

Sivilce Tedavisi için Doğal Maske

Malzemeler

  • Yarım çay kaşığı karbonat
  • 5 damla çay ağacı yağı
  • Yarım çay kaşığı süzme doğal bal
  • 1 çay kaşığı gri kil
  • Yarım çay kaşığı yoğurt

sivilce-doğal-maske-3
Hazırlama ve Uygulama
Bütün malzemeleri bir kap içerisine ekleyerek maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Malzemeler iç içe geçmiş gibi göründüğü zaman, maske kıvamına gelmiş demektir. Cilt maske fırçası yardımıyla kalın tabaka olacak şekilde yüzünüze sürün ve başınızı dik geriye doğru eğerek bekleyin. Yaklaşık 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

 
Çay ağacı yağını, karışıma 5 damladan fazla eklerseniz, cildin çok fazla kurumasına ya da hafif kızarıklıklara sebep olabilirsiniz. Bu yüzden verdiğimiz miktarı aşmamaya özen gösterin. Nemlenmenin daha yoğun olmasını dilerseniz eğer yoğurt oranını iki katına yükseltebilirsiniz. Maskeyi hazırlarken yoğurt kullanmamanız durumunda cildinize nemlendirici gerekebilir. Ayrıca bal miktarını da önerdiğimiz şekilde kullanın. Fazla kullanımı doğal dengenin bozulmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Salatalık Diyeti
Salatalık Diyeti ile 15 Günde 5 Kilo Vermeniz Mümkün

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
doğal-tadlandırıcılar
Doğal Tatlandırıcılar

Kapat