Sivilceleriniz Hala Düzelmedi Mi ?

Sivilceleriniz Hala Düzelmedi Mi ?
16 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.288 kez okundu.

Cilt problemlerinden en büyüğü sivilcelerdir. Özellikle yüzde çıkan sivilceler,  hiç hoş olmayan görüntülere sebep olur. Ayrıca çıkan sivilcelerin ardından kalan sivilce lekeleri de oldukça can sıkıcıdır. Bu sivilceleri geçirmek için genellikle kozmetik yollarına başvuran bayanlar için tavsiyemiz var. Sorunlar gittikçe büyümeden bitkisel tarifleri tercih edebilir ve beslenmenize dikkat etmenizi önerebiliriz. Sivilcelere ne iyi gelir diye soran herkesi mutlu edebilecek bir kaç tavsiyemiz var. Sivilcelerden arınmak için olmazsa olmaz 6 kuralı hayatınızın merkezine koyarsanız bir kaç ay sonra göreceğiniz sonuç sizin mutlu olmanızı sağlayacaktır.

1)Sivilceleri önlemek için öncelikle cildin temizliğine oldukça dikkat etmek gerekir.Makyaj ciltte uzun süre kalmamalı ve gün sonunda uygun bir jel ve tonik ile temizlenip nemlendirici sürülmelidir.

2) Yağlı yiyecekler ve asitli içeceklerden özellikle kuru yemişten uzak durulmalıdır. Şekerli besinler hayatınızdan çıkmalı alkol, sigara ve kafeinli ürünlerden de uzak durulmalıdır.

3) Bol bol su tüketimi cildin daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlar.

4) Cildinize hafta 1 kez veya 15 günde bir peeling maskesi uygulayın. Bu sayede cildiniz ölü hücrelerden kurtularak yenilenecektir.

5) Cilt temizliğinde kozmetik ürünlerinin çok fazla kimyasal içermesinden dolayı kozmetik ürünleri yerine bitkisel ürünlere yer verilmelidir.

6) Çıkan sivilcelerle kesinle oynanmamalıdır. Bu sonrasında ciltte sivilce izlerinin kalmasına neden olacaktır.

 

EĞER SİVİLCELERİNİZİ YOK ETMEK VE ÇIKMASINI ÖNLEMEK İSTİYORSANIZ ….

Limon Suyu ve Aspirin Maskesini denemelisiniz.

3 adet aspirini iyice ezin. Ezilen aspirinleri bir kaseye koyun. Daha sonra  1 yemek kaşığı limon suyu ilave edin. Taze limon suyu olmasına dikkat edin. Daha sonra bu iki karışımı kıvam alana kadar karıştırın. Bu karışımı uygularken eğer cildiniz kuru ise sıcak bal veya doğal yağ katabilirsiniz. Fakat yağlı bir cildiniz var ise kesinlikle katmayın. Bunun yerine limon suyunu birkaç damla arttırın. Hazırladığınız bu karışımı tüm cildinize uygulayabileceğiniz gibi sadece sorunlu bölgeye de uygulayabilirsiniz. Cildinize sürüp 5 dakika beklettikten sonra sıcak ve ıslak olan bir bezi karbonata batırıp cildinizi temizleyin. Bu karışımı haftada bir yapabilirsiniz. Bu maskede kullanılan maddelerin hepsinin farklı özellikleri vardır. Salisilik asit sivilceler üzerinde çok büyük etkiye sahiptir. Aspirinde bol miktarda bulunmasından dolayı maske tercihlerinizde kullanabilirsiniz. Limon suyu ise renk dengeleyici sitrik asit ve antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bal cildi sakinleştirir ve kabartma tozu maskeyi temizlemeye yarar.

Bu benzersiz karışımı deneyerek cildinizi takip edebilir ve gelişmeleri görebilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Fondöten Sürme İncelikleri
Fondöten Sürme İncelikleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır
Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Kapat