Sizi Yaşlı Gösteren Saç Hataları

Sizi Yaşlı Gösteren Saç Hataları
1 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.900 kez okundu.

Bir kadını güzel göstermeye yardımcı olan en önemli faktör dolgun ve temiz görünüme sahip olan saçlarıdır. İstediğiniz kadar güzel kıyafetler giyin, en iyi makyajı yapın; eğer saçlarınız bakımsız ve sağlıksız görünüyorsa hiçbir şekilde hoş bir görüntü sergileyemezsiniz.

saç-hataları
Saçınızın sadece bakımlı ve temiz olması yetmez. Aynı zamanda yüz şeklinize ve yaşınıza uygun olan saç modellerini ve renklerini de seçmeniz gerekecektir. Fakat bazı yanlış tercihlerden dolayı ya da modaya ayak uydurmak isterken kendinize yakışmayan saç modellerini taşıyor olabilirsiniz. Sizi yaşlı göstermeye neden olan saç hatalarını mercek altına aldık. Bu hataların en başında saçlarınızı tek bir boyda getirmiş olmanız geliyor. Tek kat ve her yeri eşit düz olarak kesilmiş olan saç modelleri sizin yaşınızı daha büyütecek ve olgun görünmenize sebep olacaktır. Aynı zamanda saç spreylerinin de fazla kullanıldığı takdirde saçınızın kalıp gibi durmasına neden olması ve saç renginizin mat görünmesine sebep olması da sizi yaşlı göstermeye yetecek olan bir faktördür. Aynı zamanda bu kalıp gibi olan saçlara sahipken yüzünüze de aşırı bir makyaj uygulaması yaptığınız da sahneye çıkacakmış gibi bir havaya bürünmüş olursunuz ve doğal görünümünüzü kaybederek, yaşlı gibi durmanıza sebep olursunuz. Sizi yaşlı göstermeye neden olan saç hatalarından bir diğeri de özenerek yaptırmış olduğunuz tamamen sarı olan saç rengidir. Yaşınız ilerledikçe yüzünüzdeki renk pigmentleri de değişime uğrar ve cildiniz daha soluk bir hale bürünür. Cildinizin bu soluk görünümüne bir de platin sarısı saçları eklediğiniz zaman yüzünüz ortadan kaybolacak ve çok yorgun görünmesine sebep olacaktır. Bu tarz saçları kullanan kişilerin sürekli olarak makyajlı bir şekilde dolaşması gerekecektir. Tabi bu durum hem sizi hem cildinizi yoracaktır. O yüzden saç renginizi dikkatli seçin ve yaşlı bir görünme sebebiyet vermeyin.

Frightened in Hair Salon

Frightened in Hair Salon

Aynı zamanda bakımsız ve kuru saçlarda sizi yaşlı göstermeye neden olan saç hataları arasında yer almaktadır. Çok koyu saçlarda yüzünüzdeki kusurların ön plana çıkmasına neden olacaktır. Bu yüzden özellikle 30 yaş üstü kadınların daha yumuşak saç tonlarını tercih etmesi gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
suna-dumankayadan-ozel-guzellik-tarifleri
Suna Dumankaya’dan Özel Güzellik Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Diyet Hataları
Diyet Hataları

Kapat