Soğan Çayı Adet Söktürür Mü?

Soğan Çayı Adet Söktürür Mü?
28 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.161 kez okundu.

Her ay düzenli olan regl döngüsü aksadığında ve bu aksama bir hafta, on günden daha uzun bir süreye geçmeye başladığında; vücutta oluşan stres nedeniyle adet daha da gecikebilir. Vücudunuzu daha şiş hissedebilirsiniz. Adet gecikmesi nedeniyle, adet söktürücü ilaçlar ve doğal formüller ile regl olabilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği soğan çayı kürü, en çok denenen ve en çok önerilen adet söktürücü formüllerin başında geliyor. Bu kür, adet söktürücü özelliğinin yanı sıra çikolata kistinin doğal tedavisi olarak da gösteriliyor. Peki, soğan çayı adet söktürür mü?

Çikolata kistinin tedavisi için İbrahim Saraçoğlu, doktorların önerdiği doğum kontrol hapının aksine, doğal bir formül olan soğan çayını önermektedir. Adetin bittiği ilk gün başlanması gereken bu kür, günde 2 kez, toplamda 14 gün boyunca düzenli olarak tüketilmelidir. Soğan çayı kürünü hazırlamak için; 1 adet soğanı 2 ye bölüp, 1 fincan su ile birlikte 5 dakika boyunca kaynatın. Daha sonra hazırladığını çayı sıcak olarak tüketmeniz gerekiyor. Sabah 1 fincan ve akşam 1 fincan olmak üzere içebilirsiniz. Soğan çayı, çikolata kisti doğal tedavisinin yanı sıra, aynı zamanda iyi bir adet söktürücüdür. Birkaç gün düzenli olarak içtiğinizde yeniden regl olabilirsiniz.

Ancak yine de, sık sık adet düzensizliği yaşıyorsanız, mutlaka bir doktora görünerek muayene olmalısınız. Adet döngüsü; stres, üzüntü gibi duygusal durumlar ve bazı faktörler dışında düzenli olmalıdır. Ayrıca adet döngüsünün normal kabul edilen gecikme süresi en fazla 1 haftadır. Bu kür; polikistik over, miyon, adet gecikmesi, iyi huylu prostat büyümesi, menopoz ve hamile kalamama gibi durumlarda önerilen bir kürdür. Hazırlayacağınız kürde kullanacağınız soğanın mutlaka kuru soğan olmasına özen gösterin. Bu kürü kırmızı soğan ya da taze soğan ile hazırlamayın. A, B ve C vitamini yönünden zengin olan kuru soğan, ayrıca doğal bir antibiyotik görevi de görmektedir. Tercih edeceğiniz kuru soğan, kahverengi kabuklu soğan olmalıdır. Polikistik over sendromunun tedavisinde de yine soğan kürü formülünü uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
balin-cilde-mucizevi-etkileri
Balın Cilde Mucizevi Etkileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
makyajla-uyumanin-cildinize-zararlari
Makyajla Uyumanın Cildinize Zararları

Kapat