Solaryuma Girerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Solaryuma Girerken Nelere Dikkat Edilmeli?
30 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.678 kez okundu.

Yazın tatilden geldikten bir süre sonra açılmaya başlayan ten rengini, sonbaharın gelmesiyle doğal yollarla yeniden bronzlaştırmak ne yazık ki mümkün değil. Bu durumda yapay yollarla bronzlaşmayı tercih edebilirsiniz. Bronzlaştırıcı kremler, spreyler ya da mendillerin dışında, daha kalıcı bir yöntem olan solaryumu tercih edebilirsiniz. Doğru kullanıldığında, sanıldığı kadar da büyük riskler oluşturmayan solaryum, kışın ortasında da tatlı bir pembelik, bronzluk ya da esmer bir tene sahip olmak isteyenlerin tercihi oluyor. Ünlüler dünyasında da oldukça yaygın olarak tercih edilen solaryum, özellikle davetler, partiler ya da kırmızı halıya çıkmadan önce tercih ediliyor. Sadece birkaç seansta, yazın sahip olduğunuz o bronzluğa sahip olabilirsiniz. Peki, solaryuma girerken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle solaryumun yapay ışınlar olduğunu unutmayın. Bu durumda kısa sürede bronzlaşmak adına üst üste birkaç seans ya da birkaç gün üst üste ara vermeden solaryuma girmeyin. Solaryuma yeniden girmek için, en azından birkaç gün geçmesini beklemenizi tavsiye ediyoruz. Elde etmek istediğiniz renge ulaştıktan sonra ise haftada 1 gün solaryuma girmek yeterli olacaktır. Solaryuma girerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da girmeden önce makyajınızı temizlemiş olmanızdır. Makyaj ile solaryuma girdiğinizde, cilt kanseri riskinizi de arttırmış olursunuz. Ayrıca solaryuma girerken parfüm ya da deodorant kullanmamanızı öneriyoruz. Antibiyotik gibi ilaçlar kullandığınız dönemlerde solaryuma girmemelisiniz. Solaryuma girerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da ten rengine uygun makineyi seçmek ve en uygun sürede makinede kalmaktır. Örneğin çok açık tenli bir bayan için ilk seansta çok uzun süre solaryumda kalmak cildin zarar görmesine neden olur.

Seans sürelerini mutlaka ten renginize göre ayarlamalısınız. Solaryuma girmeden önce krem sürmemelisiniz. Yine aynı şekilde parfüm, losyon ve en önemlisi daha fazla yanmak adına sürülen güneş yağlarını, solaryuma girerken kesinlikle kullanmamalısınız. Solaryum öncesi cildinize süreceğiniz bir ürün, cilt kanseri riskini arttırmaktadır. Solaryuma girerken, nerede girdiğiniz konusunda da dikkatli olmalısınız. Mutlaka güvenilir bir solaryum merkezini tercih etmelisiniz. Eski makineler, bronzlaşmanız üzerinde olumlu etki sağlamadığı gibi, yine cilt kaneri riskini arttırmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Ultratone Futura Pro Cihazı İle Zayıflama
Ultratone Futura Pro Cihazı İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dogal-epilasyon-yontemleri
Doğal Epilasyon Yöntemleri Nelerdir

Kapat