Sonbahar Kış El Bakım Önerileri

Sonbahar Kış El Bakım Önerileri
18 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.989 kez okundu.

Sonbahar Kış El Bakım Önerileri
Birçok bayanın ortak sorunu veya hassas noktası olan eller ve bakımı bilhassa mevsim geçişlerindeki değişkenlik gösteren havaların gazabına uğrar. Bu durumda soğuk havalardan dolayı yıpranan ellerin gün içerisindeki maruz kaldığı birçok hal sonucu daha hızlı yıpranacaktır. Bu durumu önlemek ve el bakımınızı tam olarak yapabilmeniz için size önerilerimiz olacaktır. El Bakımı İçin Öneriler

Temizleyicilere dikkat edin!

Bilhassa ev hanımlarının daha çok maruz kaldıkları temizlik ürünlerinin tercihini doğru ve doğal olmasına özen göstermelisiniz. Ellerinizi birebir temas ettirdiğiniz sabun ıslak mendiller bulaşık deterjanı vs. gibi temizlik ürünlerinden hızla zarar görürler. Eğer bir bayan olarak kurumuş buruşmuş yıpranmış ellere maruz kalmak istemiyorsanız temizlik ürünlerini tercih ederken temiz içeriğe sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz ve el sağlığınızı önemseyen ürünleri tercih etmelisiniz. Diğer cildi bozabilecek olan ürünlerden uzak durmalısınız.

Ellerinizi rutin nemlendirin!

Zaten kuru bir cilde sahip iseniz veya değişen mevsimlerin beraberinde havalarında soğuması ile kuru ellere maruz kaldıysanız. Mutlaka gün içerisinde birkaç kere uygun bir nemlendirici uygulamalısınız. Özellikle eller nem dengesi çok hızlı bozulup kuruyan bölgemizdir. Bunu dengede tutmak tamamen sizin elinizdedir. Gün içerisinde ev işinizi bitirdikten sonra hemen nemlendirici kullanabilir veya hiçbir iş yapmıyorsanız bile soğuğa maruz kalmış elleriniz var ise sık sık nemlendirici uygulayarak bu durumu engellemeye çalışabilir ellerinizi yıpranmış olmaktan kurtarabilirsiniz.

El için peeling ve doğal bakım kürleri

Tabi ki kuruyan eller için sadece düzenli nemlendirici kullanmak yeterli olmayacaktır. Bunun beraberinde bazı peelingler de uygulamalısınız. İster doğal yöntemlerden isterseniz de hazır ürünleri kullanabilirsiniz. Fakat basit yollardan da yapılabilir mesela kimileri her gün mutlaka olmazsa olmazları kahveyi içtikten sonra telvesi ile ellerini ovalayarak telvedeki yağ ile hem beslemiş hem de peeling yapmış olursunuz. Veya evde her zaman bulabileceğiniz toz şeker yumurta akı ya da mısır unu yoğurt karışımı gibi doğal yöntemler ile ellerinize zararsız bir peeling yapmış olursunuz.

Bu yöntemleri değil daha doğal bakım ürünlerinden kullanmayı tercih ederseniz şayet o zaman aktarlardan özel bitkisel yağ karışımlarını temin edip düzenli uygulayabilirsiniz. Özellikle badem veya susam yağı eller için mükemmel bir seçim olacaktır. Bu yağları gün içerisinde kullanmaktansa gece yatmadan önce sürüp gece boyu nemlendirmeye bırakabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
makyajla-burun-inceltmenin-yollari
Makyajla Burun İnceltmenin Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kavitasyon İle Zayıflama
Kavitasyon İle Zayıflama

Kapat