Sonbaharda Saç Bakımı

Sonbaharda Saç Bakımı
31 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.184 kez okundu.

Yazın güneşten, havuz ve denizden etkilenip cansızlaşan saçlarınıza sonbaharda iyi bir bakım yaparak onları toparlayın. Öncelikle tatilden geldikten sonra saç uçlarınızın kırıldığını, saçların cansızlaştığını ve parlaklığını yitirmeye başladığını düşünüyorsanız, mutlaka kuaföre giderek saçlarınızı kestirin. Zaten uzmanlar, sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlerin her 1.5-2 ayda bir saçlarını kestirmelerini öneriyor. Sonbaharda saç bakımı yapmanın yolu, yoğun nem desteğinden geçiyor. Bunu saç maskeleri ve serumlardan yararlanarak sağlayabilirsiniz. Yaz mevsiminin saçlarınız üzerindeki en belirgin etkisi nem kaybıdır. Kuruyan ve cansızlaşan saçların nedeni güneş ışınları, tuzlu su ve klorun nem dengesine zarar vermesidir. Nasıl ki cildiniz için nemlendiricileri ihmal etmiyorsanız, saçlarınız için de nemlendirici etkili ürünleri ihmal etmemelisiniz.

Günlük kullanım için özellikle ince telli ve kuru saçlar için önerilen ve yoğun nem desteği veren şampuan ve bakım kremlerini tercih edebilirsiniz. İyi bir ürün arıyorsanız; Sebastian Hydre Şampuan ve saç kremini deneyebilirsiniz. Özellikle ince telli saçların, kış aylarında ve mevsim geçişlerinde yani ilkbahar ve sonbahar aylarında daha çok nem desteğine ihtiyacı oluyor. Daha ciddi ve daha yoğun bir bakım için de uzun süreli yapılandırma sağlayan saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Yaz sonrası yıpranmış saçlar için yoğun bakım veren, saç dokusuna nüfus ederek uzun süreli yapılandırma sağlayan bakım yağlarını tercih etmek gerekir. Argan, jojoba ve badem yağları, doğal antioksidan etkileri ile saçın sağlıklı ve canlı yapısını geri kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Sonbahar ve kış aylarında saçlarımızı daha çok kuruttuğumuz ve daha çok şekillendirdiğimiz su götürmez bir gerçek. Bu durumda, sonbaharda saç bakımı yaparken, ısı ve şekillendirme öncesi bakımı da ihmal etmemelisiniz. Saç kurutma makinesi, fön ve şekil verme işlemleri, yaz boyu nemini kaybeden saçlarınızın daha da kurumasına neden olu. Bu nedenle, maşa ya da fön kullanacaksanız, işlem öncesi ısı ve şekillendirme işlemlerinin zararlarına karşı koruyan, bakım özelliğine sahip şekillendirici ürünler kullanmaya özen gösterin. Böylelikle yüksek ısının saçınıza zarar vermesini önleyerek bakımlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Mezoterapi İle Zayıflama
Mezoterapi İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Lekesiz bir cilde sahip olabilmek
Lekesiz Cilt İçin Öneriler

Kapat