Spor Yapmanın Bize Faydaları Nelerdir

Spor Yapmanın Bize Faydaları Nelerdir
14 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.906 kez okundu.

Spor Yapmanın Bize Faydaları Nelerdir

Merhaba spor yapmanın düşündüğümüzde o kadar çok yararlı var ki  bunlar ne kadar anlatsak yine de tamamlayamayız. Her şeyden önce bence ilk olarak kişinin kendine olan özgüvenini yerine getirir. Spor yapan insanların yürüyüş şekli bile farklıdır. Sağlıksal  olarak zihni açar, kalp  krizi riskini azaltır, ayrıca Kilo ve fiziksel görünüm hoşluğu ve vereceği yüksek enerji gibi bir çok Spor yapmanın faydaları  vardır.

Çevremizde spor yapan insanları gördüğümüzde çoğu kez özenmişizdir. Hatta çoğumuzda mutlak denemişizdir. Spor yapmayı bırakmadan yılmadan günlük belirli periyotlarda mutlaka yapılmalıdır.

Çocuklarımız gençlerimizde bu yönde eğitilmelidir. İnsanın yaşı fiziki özellikleri ne olursa olsun mutlaka hayatında spor bir parçası olmalıdır. Kadınlar için mesela fit bir fizik ve asla kilo sorunu yaşamayacağı gibi avantajları vardır. Ve genetik olarak çocuklarına bunu yansıtırlar sağlık olarak.

Erkeklerde özellikle kas güç ve zihinsel olarak vereceği zeka gelişiminde çok etkisi bulunmaktadır. Sporun hangi dalı olursa olsun Spor hayatımızın büyük bir parçasıdır. Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Merdivenleri çıkamayan, torunları ile oyun oynayamayan yatalak kalmış biri olmak istemiyorsanız mutlaka hayatınızda spor ile iç İçe olmak gerekmektedir.

Günümüzde Özellikle metropol  şehrin sıkıntı ve stresinden biraz daha az zarar görmek için mutlaka spor yapınız. Düzenli ve aynı saatlerde vücudumuzu  yavaş yavaş hazırlayıp artık sporla iç içe olalım. Kısa sürede etkisini göreceksiniz Birde alkol ve sigara bağımlıları içinde en kolay yollardan biridir spor yapmak. Ülkemizde maalesef sporcu sayısı çok azdır Bu nedenle olimpiyatlarda pek başarımız ülkelerin ölüm yaşı ortalamalarında da çok içler acısı bir haldeyiz.

Yeni nesil, çocuklarımıza mutlaka spor aktivitelerine ve düzenli olarak spor yapmalarını teşvikle ve onure edecek davranışlarla hayatlarına sporu empoze etmemiz  gerekiyor. Özetlemek gerekirse her zaman hem sağlığınız hem de çevreniz sevenleriniz için mutlaka spor yapınız. Bu heyecanı adrenalini yaşamalısın İsmi özellikleri ne olursa olsun  Spor bizim hayatımıza değer güven sağlık katacak ve kendimi ruhsal olarak da o kadar çok öz güven ve Güç verecektir ki. Bu nedenle sporu asla bırakmayın eğer başlamadıysanız da mutlaka bir yürüyüşle mutlaka başlayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske
Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
doğa-alerji-tedavisi
Alerji için Doğal Tedavi Yöntemleri

Kapat