Sporla Zayıflama Yöntemleri

Sporla Zayıflama Yöntemleri
16 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.438 kez okundu.

Sporla Zayıflama Yöntemleri

Spor hem saplık açısından çok önemli hemde fiziksel ve kişisel gelişiminiz için oldukça önemli bir etkinliktir. Spor yaparak hem zihninizi daha açık tutabilir hem de kilo vermenize yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Etkili kilo verme işlemleri arasında, şüphesiz ki sporun önemi büyüktür. Günümüzde, pek çok farklı hareket ile kas yapılarınızı güçlendirerek, beraberinde de kilo kayıplarını sağlayabilirsiniz. Fakat sporla zayıflama yöntemleri gerçekleştirilirken, beslenme programı oluşturulmalı ve yeteri kalori alınmalıdır. Aksi taktirde, sağlık sorunları ortaya çıkabilir.Spor yaparak beraberinde de diyet programı uygulayarak çok kısa bir sürede kilo verebileceğiniz gibi sadece spor yaparak da kilo vermeniz mümkün. İşte spor yaparak zayıflamanın faydaları ve sırları…

İştahınızı kapatacak

Bazı diyetisyenlerin verdiği bilgilere göre, yapılan egzersizler, eğer ki yemekten önce gerçekleştirilirse, iştahınızı azaltacağına ve beraberinde tüketiminizin de azaltacağı yönündedir. Böylelikle de daha az besin tüketimi gerçekleştirecek ve kilo kaybı yaşayabileceksiniz. Fakat günlük almanız kalori miktarlarına dikkat ederek, sağlık şartlarına uymanız gereklidir.

Hareketsiz kişilerde spor

Aslında bu konuda genel olarak aşırı kilolu kişiler, hareketsiz kişilerdir. Bunun için bu durumda olanların daha dikkatli olması öneriler arasında yer alıyor. Hareketsiz kişiler için uygun program şu şekilde olabilir.

İlk adım, düzenli yürüyüş. Egzersizi rahatlıkla, yorgunluk ve ağrı duymaksızın yürüyebilen mesafe kadar başlanmalı.

İkinci adım olarak, egzersiz düzeyleri artırılması gerekmektedir.

Üçüncü adım ise, egzersizlerde çeşitlilik sağlanmalıdır. Baskı hissetmeden kendinizi rahat hissettirerek, biraz da beslenme koşullarına dikkat ederek, haftalık kilo kayıpları sağlayabilirsiniz.

Günlük egzersizler ve kas gelişimi

Kilo vermek için yaptığınız hareketler, elbette ki büyük kas kütlelerine hitap etmesi gerekiyor. Karın bölgesinde yağ kayıpları için, karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Mekik ve benzeri hareketler bu konuda yardımcı olurken, gerekli proteinler alındığında ise, daha etkili sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu hareketler doğrultusunda çalışılan bölgede ki yağ erimeleri yerini kasa bırakacak hem daha sağlıklı düzgün bir vücuda sahip olacaksınız hemde vücudunuz da bir gram bile yağ olmayacak. Çok fazla kas çalışmak yerine vücudunuzun tüm bölgesine hitap eden egzersiz hareketlerini yapmanız faydanıza olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kahve-maskesi-young-girl
Kahveni İç Maskeni Yap

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilce-nasil-gecer
Sivilce Nasıl Geçer

Kapat