Suyun Zayıflamaya Olan Etkileri

Suyun Zayıflamaya Olan Etkileri
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.325 kez okundu.

Suyun Zayıflamaya Olan Etkileri

Su insan vücudu için vazgeçilmez bir içecektir. İnsan vücudunun dörtte üçü sudur. Buradan anlaşılacağı üzere su hayatımızın değişmez ve yeri doldurulamaz bir bütünüdür. Bu nedenle suyu bolca tüketmek gerekir. Ancak suyun faydası olduğu kadar gereğinden fazla tüketilmesi zararlı olabilir. Su içmek zayıflamanıza yardımcı olan bir etmendir.

Suyun faydaları olarak sayabileceğimiz bir çok madde vardır. Bunlara örnek olarak su oksijen taşınmasını , besinlerinden taşınmasını ve atık ürünlerin atılmasını sağlar. Dışkınızı yumuşatarak kabızlık sorununa katkı sağlar. Besinlerin sindirilmesini sağlar. Böbrekteki taşları düşürür ve mesane kanseri riskini azaltır. Anlayacağınız üzere suyun faydaları saymakla bitmez . Ancak bu gün bahsedeceğimiz konu suyun zayıflamaya olan etkileri olacaktır.

Su zayıflamada çok önemli bir rol oynar. Yemeklerden 15 dakika kadar önce içilen su size tokluk hissi verir ve az yemek yemenizi sağlar. Bu sayede daha az yemek yiyerek kilo almanızı engeller.

Kilo vermek için bol su içilmesi gerekir. Su zayıflamanıza yardımcı olur . Kilolu kişilerin günde en az 15 bardak su içmeleri gerekmektedir.

Gün içerisinde kahve , çay gibi içecekleri tüketiyorsanız mutlaka yanında da su tüketilmesi gerekmektedir. Çünkü bu içecekler vücudunuzdaki suyun atılmasını sağlarlar. Bu nedenle atılan suyu takviye amaçlı yanında içmeniz gerekmektedir.

Su metabolizmanızı hızlı çalıştırır ve kilo vermesine yardımcı olur. Bu yüzden su içme alışkanlığınızın olması gerekir. Gün içerisinde çalışırken , egzersiz yaparken , bir işle meşgul olurken su içmeyi unutabilirsiniz. Bunun önlenmesi için daima yanınızda küçük bir şişe su bulundurmalısınız. Bu sayede suyu hatırlar ve gün içerisinde kaybettiğiniz suyu tekrar kazanabilirsiniz.

Su diyet listelerinde en baş sırada vazgeçilmez olarak yer almaktadır. Ancak şunu unutmayın ki suyu aşırı derece fazla içmek zararlı olabiliyor. Bu zararlara örnek olarak böbrek yetmezliği , kalp yetmezliği gösterilebilir. İdeal su tüketme seviyesini geçmemeniz tavsiye edilir. Suyun zayıflamaya olan etkileri oldukça önemlidir. Suyu hayatınızdan eksik etmeyiniz. Su ile birlikte spor yaptığınız zaman daha iyi olacaktır sizin için. Sporu hayatınızdan eksik etmeyeceğiniz gibi su içmeyi de ihmal etmeyin bol bol su için.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Seylan-Diyeti-ile-Ayda-9-Kilo-Zayiflama
Seylan Diyeti ile Ayda 9 Kilo Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Güzel Bir Vücut İçin
Güzel Bir Vücut İçin

Kapat