Terlemeye Bitkisel Çözüm

Terlemeye Bitkisel Çözüm
29 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.608 kez okundu.

Terlemeye Bitkisel Çözüm

Sıcak anlarda ve vücudun aşırı efor sarfettiği zamanlarda vücut tepkisel olarak terler. Bu terleme sonucunda ısıt sabitlenir ve cilt nemlenmeye başlar, terleme kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir bazı kişilerin ter bezlerinde yaşanan problem nedeni ile aşırı terleme meydana gelir. Bu durumu önlemek için bitkisel yöntemler uygulayabilirsiniz.

Terleme İçin Bitkisel Çözüm
Hazırlayacağınız rezene ile büyük ölçüde terlemeyi engelleyebilirsiniz. Nasıl mı ?

Malzemeler

  • 1 bardak su
  • 5 gram rezene

Hazırlanışı:
Rezeneyi alın ve 1 bardak suyun içine ilave ederek 5 dakika boyunca kaynatalım. Hazırlamış olduğumuz rezeneli suyumuzu haftada 3 kez içerseniz (farklı günlerde) terlemenin ilerleyen zamanlarda büyük ölçüde azaldığını göreceksiniz.

Terlemeye Bitkisel ÇözümTerlemeye Doğal Çözüm
Terlemeyi doğal yollardan önlemek için maske tariflerini deneyebilirsiniz.
Malzemeler

  • Elma veya üzüm sirkesi
  • Bal

Hazırlanışı:
Malzemelerimizi bal ve sirkeyi ılık bir suda karıştıralım. Oluşturduğumuz bu maskeyi sabah ve akşamları (günde 2 kez)  için. Çok kısa bir sürede el ve ayaklarınızda meydana gelen terlemeden eser kalmadığını göreceksiniz.

Aşırı Terlemeye Bitkisel ÇözümTer Kokusu İçin Tarçın Kürü
Terlemenin en kötü taraflarından biri de kokusunun dayanılmaz derecede olması ve kendiniz dışında da başka insanları da etkilemesi olumsuz istenmeyen bir durumdur. Ter kokusunu önlemek için kabuk tarçın içebilirsiniz. Tarçını çay olarak hazırlayın ve günde en az bir fincanda olsa tüketin. Bu sayede ağır ter kokularından kurtulabilirsiniz.

Koltuk Altı Terlemesine Bitkisel ÇözümKoltuk Altı Terlemesine Çözüm
Koltuk altlarında oluşan terler çoğu zaman giydiğiniz elbisenin dışına kadar yansımaktadır ve buda hoş olmayan bir koku vermektedir. Her ne kadar dedorant kullansanız da bu durumu doğal yollardan da önleyebilirsiniz.
Malzemeler

  • Limon suyu
  • Kabartma tozu

Hazırlanışı:
Kabartma tozu ile yarım limon suyunu karıştıralım ve hamur kıvamına gelene kadar devam edelim. Daha sonra oluşturmuş olduğunuz karışımı koltuk altlarınıza sürün ve 10 dakika boyunca bu şekilde bekleyin.Daha sonra ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bu karışımı haftada 3 kez yaptığınızda koltuk altı ter ve kokusunda azalma meydana gelecektir. Bu gibi doğal çözümler ile terlemeyi önleyebilir ve terlemeden ötürü oluşan kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.Özellikle çalışma hayatında sıklıkla karşılaştığınız bu kötü durumdan kurtulmuş olursunuz.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Vücuttaki Ödemi Atmanın 15 Yolu
Vücuttaki Ödemi Atmanın 15 Yolu

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yağ Yakıcı İçecekler
Yağ Yakıcı İçecekler

Kapat