Tırnak Süsleme Yöntemleri

Tırnak Süsleme Yöntemleri
5 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.250 kez okundu.

TIRNAKLARDAKİ ZERAFET

 Bayanların modaya, giyime, kuşama, aksesuara ve takıya olan düşkünlüğünü bilmeyen yoktur. Modaya uygun kombin tercihleri yapmak bir yana dursun bunları keyifli hale getirmek içinde birçok seçenek gelişerek karşımıza çıkmaktadır.

Örneğin: son yıllarda ortaya çıkan büyük kolyeler, püsküllü küpeler ve hemen hemen herkesin ilgisini çeken renkli ojeler ve bu ojelerle tırnağın üzerine yapılan küçük eserler.

Şık giyinmenin makyajın ve saçın tamamlayıcısı renkli tırnaklardır. Son yıllarda simli ojelerle, mat ojelerle, manyetikle şekil verebildiğiniz ojelerle ve farklı renklerle desenler yapıp süsleyebildiğiniz tırnaklar çok moda. Bunların yapımı oldukça kolay ve şıktır.

Haydi, gelin “TIRNAK SÜSLEME YÖNTEMLERİ” adı verilen bu zerafet çağrısına kulak verelim. Öncelikle tırnakların manikürlü olması çok önemlidir. Eğer kuaföre gitme şansınız yok ise evde uygulayabileceğiniz çok kolay manikür yöntemleri mevcuttur.

Tüm elinize içerisine girebileceği büyüklükte bir kaba ılık suyu doldurun, içerisine tırnakları parlatmak amacıyla biraz limon sıkın ve sıvı el sabunu ekleyerek ellerinizi bu suda 15 dk. Kadar bekletin.

Tırnak etleri ve tırnaklar yumuşayacaktır. Bir havlu yardımıyla kuruladıktan sonra tırnak törpünüz ile dilediğiniz şekli vererek törpüleme işlemini yapın. Yumuşayan tırnak etlerini manikür setinizdeki et makası ile keserek temizleyin.

Tırnak Süsleme YöntemleriHemen ardından çok amaçlı törpü yardımıyla hem tırnaklarınızı hem de tırnak üstlerinizi törpüleyerek parlamasını ve pürüzsüz hale gelmesini sağlayın. Kolonya yardımı ile kesilen yerlerinizi dezenfekte ettikten sonra tırnak bakım kremi ve el kremi yardımıyla ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın. İşte tırnaklarınız renklenmeye ve süslenmeye hazır.

Üçgen modelli tırnak süsleme : Tırnağınıza alt renk niteliğinde seçtiğiniz ojeyi sürüp kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra bir kağıdı tırnağınız üzerinde üçgen şeklini alacak şekilde yapıştırın. Üçgen şeklinde kalan boşluğu alt renginizle uyumlu olan bir diğer renk ojeyi sürerek kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra kâğıtları yavaşça çıkartın ve işte tırnağınız da üçgen süslemeler hazır.

Kalp modelli tırnak süsleme: Öncelikle bir kâğıda kalp şekli çiziniz tabi ki bu kalp şekli tırnağınızdan büyük olmasın. Çizmiş olduğunuz kalp şeklinin içini boşaltmak amacıyla ince uçlu bir makas yardımıyla keserek kalp şablonunu oluşturun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
duzenli (1)
Kışın Hasta Olmamak İçin Gereken Besinler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Akupunktur ile zayıflama
Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır

Kapat