Tırnaklara Özel Bakım

Tırnaklara Özel Bakım
22 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.586 kez okundu.

Tırnaklara Özel Bakım

Farkında bile olmayız ama bizi temsil eden ilk şey ellerimizdir biriyle tanıştığımız da elimizi uzatır tokalaşırız. Ellerimiz tırnaklarımızdır ilk temas kuran. Özellikle tırnaklarımız temiz bakımlı dikkat çekici tırnaklar ilk bakışta göze çarpar, bizi temsil eder.

Bu kadar önemli olan tırnakların da bakımı da bir o kadar önemli bakımı biraz olsa da yapılması gereken ilk bakım tırnaklaradır. El ve ayak için ayrı ayrı özen gösterilmesi gereken tırnaklara özel bakım için birkaç ipucu verecek olursak.

Öncelikle nemlendiricinizi çantanızdan çıkarmamız gerekiyor gün İçerisinde kullandığınız nemlendirici sürerken tırnaklarınızın kenarlarına masaj yaparak sürerseniz halk arasında şeytantırnağı olarak bilinen etlerin çıkmasını önlersiniz. Ayrıca nemlenen tırnaklar sararma da yapmaz. Tırnaklar için öncelikle koruyucu özellikleri bulunan bakım ojelerinden kesinlikle edinmelisiniz ve düzenli olarak törpülemek den kaçınmayın.

Tırnak BakımıAncak törpüyü doğru uygulamak gerekmekte nemlendirici uygulamadan törpü işlemi yapmayın ve en önemlisi tırnak şeklinize karar verin küt mü yuvarlak mı olacak bir tırnağınız küt birini yuvarlak olarak kesinlikle törpülemeyin düzensiz törpülenmiş bir tırnak bakımsız tırnakların göstergesidir.

Oje seçimlerinde özellikle ten renginize uyumlu oje renklerini seçmeniz tırnaklarınızı daha gösterişli olmasını sağlar. Koyu renk ojelerin çıkarılmasında sorun yaşayan bayanlardansanız hala koyu renk oje sürmeden önce ilk olarak şeffaf oje sürmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz.

Çıkarılması zor ojeler için sürmeden önce süreceğiniz saydam oje daha sonra oluşacak kötü durumu ortadan kaldırır. Ayrıca tırnak bakımınız için asetondan sonra ellerinize tonik ve nemlendirici uygulayarak ojeden sonra tırnaklarda oluşan sararmayı ve incelen tırnak yapısını ortadan kaldırmış olursunuz.

Bakımınız için belli aralıklarda el maskelerinden faydalanmayı ihmal etmeyin. Evde hazırlayacağınız veya kozmetikçilerden alacağınız hazır el maskeleri ile bakımınızı tamamlamış olursunuz. Evde özellikle bal maskesi veya kil maskesi uygulayarak yumuşak aynı zamanda bakımlı ellere ve sert tırnaklara ulaşabilirsiniz.

Ama en önemlisi günlük içtiğiniz su 2 litreden az olmamalı ve almış olduğunuz vitaminlerinizi ihmal etmemelisiniz. Unutmayın ki güzellik önce sağlıkla içten başlar sağlıklı tırnaklar ve eller için yiyeceklerinize, vitaminlerinize dikkat etmeniz gerekmekte.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sporun Hayatımızdaki Önemi Nelerdir
Sporun Hayatımızdaki Önemi Nelerdir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kuru-cilt-bakimi-nasil-yapilmalidir
Kuru Cilt İçin Bakım Nasıl Yapılmalıdır

Kapat