Tretin Krem ile Sivilce Tedavisi

Tretin Krem ile Sivilce Tedavisi
23 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 5.550 kez okundu.

Cilt soyucu kremler arasında yer alan Tretin krem, akne ve leke tedavisinde kullanılan, doktor kontrolünde kullanılan bir merhemdir. Bu merhem ile yapılan leke tedavisinde sabırlı olmak gerekir. Sadece birkaç hafta süren bir tedavi değil, en az 3 ayı kapsayan bir ilaç tedavisidir. Cilt soyucu özelliği bulunduğundan, sonbahar ve kış aylarında kullanılması tavsiye edilir. Soğuk havalarda kullansanız bile, dışarı çıkarken güneş koruyucu krem sürmeniz önerilmektedir. Tretin krem, tüm yüze değil, lokal olarak leke ve akne izlerinin üzerine sürülür. Oldukça etkili ve kuvvetli bir ilaç olduğu için, gece kullanılmazı tavsiye edilir. Ayrıca bu merhemi, krem sürer gibi değil, çok az miktarda kullanarak dağıtmanız gerekir.

Bazen, mevsimsel olarak özellikle sonbahar aylarında peeling olarak da kullanılır ancak kuvvetli bir ilaç olduğu için mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Tretin kremi kullandığınız süre boyunca, cildinize fazla sıcak su değdirmemeye, kozmetik ve makyaj ürünlerinden kaçınmaya özen gösterin. Mineral içerikli ürünler dışında, kozmetik marketlerde satılan makyaj ürünlerini kullanmamalısınız. Lekelerin bulunduğu derinin soyularak, alttan yeni derinin çıkması ile sivilce izleri ve güneş lekelerinin tedavi amacı ile kullanılan Tretin krem, ilk kullanıldığı dönemlerde aşırı kuruluk hissi yaratabilir. Yalnızca sivilceli bölgeye sürseniz bile, dudaklarda çatlaklar ve kuruma meydana gelir. Bu cilt soyucu kremi kullandığınız sürede, yanınızda düzenli olarak dudak besleyici bulundurmanızı öneriyoruz. Tretin kremin kullanım süresi, doktor tarafından belirlenmelidir. Bu kremi doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Bilinçsiz kullanımında, ciltte lekeler bırakabilir. Cilt soyucu kremlerin ortak özelliği olarak, ilk kullanıldığı zamanlarda ciltte kuruluk, kaşıntı, dökülme ve kızarıklık görülür. Bu krem deriyi soyarak tedavi ettiği için bu bulgular normal kabul edilmektedir. Aktif sivilcelerin tedavisi için değil, akne ve lekelerin tedavisi için kullanılmaktadır. Tretin kremi yalnızca eczanelerden satın alabilirsiniz. Fiyatı 15 TL’dir. Reçete ile satılan bir ürün olmasa da, bu merhemi kullanmadan önce, bir cildiye doktoruna muayene olarak, doktorun belirlediği oranda kullanmanızı öneriyoruz. Bu ilaç, roaccutane gibi ağır ilaçları kullanmadan önce tercih edebileceğiniz etkili bir ilaç olmakla beraber, sabırlı bir şekilde düzenli olarak kullanıldığında, deri üzerindeki akne ve lekelerin soyulup yerine taze ve yeni bir cildin oluşmasını sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır
Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gobek-yaglarini-eriten-lahana-kuru-tarifi
Göbek Yağlarını Eriten Lahana Kürü Tarifi

Kapat