Ütüleme Lazer Epilasyon ve Zararları

Ütüleme Lazer Epilasyon ve Zararları
10 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 32.548 kez okundu.

Ütüleme Tekniği ile Lazer Epilasyon ve Zararları

 • Bayanlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı epilasyon teknikleri araştırıyor. Lazer epilasyon son zamanlarda favori bir teknik ve her geçen gün farklı bir yöntem çıkmaktadır. Ütüleme adı verilen bu yeni lazer epilasyon yöntemi sayesinde hiçbir acı, ağrı çekmeden istenmeyen tüylerinizden rahatlıkla kurtulabileceksiniz.
 • Özel olarak üretilen cihaz sayesinde saniyede 10 vuruş yapılarak bütün vücudu 45-60 dakika arasında lazer epilasyon tamamlanabiliyor. Ütüleme adı verilmesinin nedeni; yapılan bu vuruşlar sıcaktır ve kökteki tüyleri ütüler, ardından hemen soğutur ve acı hissini ortadan kaldırır. Ütüleme lazer tekniğinin seçilmiş olma nedeni şikayetlerden kaynaklanır, eski yöntemlerde bazı kişiler acılı anlar yaşadığı için lazer epilasyon yapan firmalarda acısız yöntemler araştırarak en son bu tekniği bulmuşlardır.
 • Bu epilasyon tekniğinin iyi bir yanı da tedavi esnasında sanki kendinizi masaj yaptırıyormuş gibi hissedersiniz. SPA merkezlerine gittiğiniz zaman sıcak taşlar ile masaj yaptıklarını görürsünüz, işte bu lazer epilasyon tekniği de sizde aynı hisleri uyandıracak.
 • Tabi, lazer epilasyon her kişiye rahatlıkla yapılabilen bir yöntem değildir.
 • Ütüleme lazer epilasyon kimlere zararlıdır?
 • Hamilelere,
 • Her tür kanser hastalığı bulunanlara,
 • Parlak ortamlara alerjisi olanlara,
 • Kan akışı yavaş olup sulandırmak için ilaç kullananlara bu tedavi yöntemi zararlı olduğu için yapılmaz.
 • Ütüleme epilasyonlarının sadece ince tüylerde etki ettiğini düşünen ve söyleyen kesimler olsa da kalın tüylere sahip kişilerde uygulanan bu teknik gayet başarılı sonuçlar almayı başarmıştır.
 • Ütüleme lazer epilasyon tek seansta bütün tüyleri yok edebilecek bir teknik değildir. Bu yüzden vücut durumuna göre 4-8 seans sürebilmektedir. Eski yöntemlerde 2-3 saat süren seans birçok kişiye hem uzun geliyordu hem de acılı bir yöntemdi. Bu yöntemin en fazla 1 saat sürmesi sayesinde seanslar çabuk bittiği gibi eğlenceli de geçiyor. Ütüleme yöntemi ile uygulanan epilasyonun ilk tedavisinde tüylerin yüzde 45-50’si azalmaktadır. Diğer seanslarda oran yüzde 15-20 aralığına kadar düşer ve azalarak devam ederek 4-8 seanstan sonra istenmeyen tüylerden tamamen kurtulursunuz. Yapılan araştırmalarda 5-6 ay gibi bir sürede uygulanacak 4 seans ile vücuttaki bütün tüylerin yüzde 80-85 yok ediliyor.
 • Ütüleme tekniği ile yapılacak epilasyon için diode lazer cihazları kullanılıyor. Bu cihazların çok popüler olması nedeni ile sahteleri ya da kalitesizleri piyasada giderek artıyor. Bu yüzden ütüleme epilasyon tekniğini kullanarak tedavi yaptırmak istiyorsanız öncelikle kullanılan diode lazer cihazının kalitesi hakkında bilgi edinmeniz gerekiyor. Yaptığım araştırmalara göre bu cihazlar içerisinde en iyisi soprano diode lazer olarak biliniyor. Ayrıca gittiğiniz merkezde cihazların FDA belgeleri var mı kontrol edin, yalnız dikkatli olun bazen eski cihazları için aldıkları FDA belgesini gösteriyorlar, bu yüzden cihazın ismi ile belgedeki ismin aynı olmasına dikkat edin.
 • Tabi, sadece lazer epilasyon cihazının kaliteli olması yetmez, bu epilasyon yöntemini kullanacak kişinin de işinin ehli biri olması gerekiyor. Sahte doktoralara, bilinmeyen epilasyon merkezlerine giderek sağlığınızdan olmayın.

Etiketler:

Ütüleme Lazer Epilasyon ve Zararları Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. mıramza diyor ki:

  Merabalar 🙂 bu yöntemin yüze ve genital bölgeye yapılmasında bir sakınca var mıdır ?

  1. admin diyor ki:

   O konular biraz daha tıbbidir. Her kişinin yüz ve genital bölgeleri hassaslık açısından farklılık gösterir. Uzman bir Doktor’a başvurmanız daha iyi olacaktır.

 2. gülşah diyor ki:

  merhaba, ütüleme yöntemi ile 3 aydan sonra daha fazla daha gür kıllar çıktığı söyleniyor? böyle birşey varmı??

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Nişan Saç modelleri
Nişan İçin Saç Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Kapat