Uyku Problemi Ve Çözümü

Uyku Problemi Ve Çözümü
24 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.083 kez okundu.

Uyku Problemi Ve Çözümü

Uyku hemen hemen bütün hekimlik ve doktorların en çok ilgilendirdiği bir alandır. Bu alan Her türlü Hastalığa ve strese yol açtığı içindir. insanlar için en iyi süreçlerden bir tanesidir Uyku. Uyuduğumuzda sık sık kaldırılmamızın uyku düzenliğine yol açar. Buda zor uyuma veya hiç uyumama problemine yol açar. Uyku problemleri son yıllarda çok arttı. Yetişkin ve çocuklarda ; Yetişkinler için sabah çalışma enerjiği, Halsizlik, Baş dönmeleri İş riskine yol açar. Çocuklarda İse; Okullarında Ders dinlememeyi, anlamamayı Genelliklede Sınav gününde bir gün önce sabaha kadar ders çalışma onun sınavda uyuya kalması veya uykulu olduğu için soruların anlamamasına yol açar.

Bunları önlemek için Yetişkinler için 8 Saat Çocuklar içinde aynıdır. Uyumamak için Asla Kafein İçeren İçecekler Tercih Etmeyin Bunlar: Kahve Ve Alkollü İçecekleri Asla kullanmayınız. Kötü uykunun Nedenleri: asla odanız ne çok sıcak nede soğuk olsun, Horlama, Depresyonlar Stresli Düşünceler lavaboyu sık sık kullanmak Çok kilolu olan insanlarda buna etkilidir.

Uyku Problemi Ve Çözümü

Rahat uyku Uyumak İçin Kesinlikle Cep Telefonu Televizyon Işıkları kapatınız uyku problemine ve beyin’e Hasar Verebiliyorlar. Çocuklar Eğer korkuyorsa Düşük Enerjili Watt’lı Lambaları Kullanın. Rahat Ve sakin Uyumanız İçinde Yatmadan Önce Sıcak Suyla Kasların Gevşemesi Ve rahatlaması için duş alın. Odanızın Kesinlikle Ses olmaması Ve karanlık Serin olmalıdır, Son Olarak da Yastığınızın Veya Yatağınızın Yumuşak olmasını Tercih Ediniz.

Günümüzde önemli olan bir şey daha uykuda korku: Çocuk uykudan kalktığında çığlıkla veya bağırarak kalkarsa hızlı nefes alır verirse kan ter içinde kalmış gibi bir durum olduğunda uykuda korku problemi vardır bununda Kendinin huzurlu bir şekilde uyuması Önemlidir.

Uyur Gezerlik İnsanlarım 3/1’de çıkar buda insanın sağlıksız davranışlara yol açtığını gösterir Uyur gezerlikte insan ne yaptığını bilmediği için önemli olan kusurlardan bir tanesi çocukların uyuduğu odada kapıların açık bırakılmasıdır. Çocuğun uyku gezerliğin olmaması için ve büyümesi için İç huzurunun olması en önemli kaidelerden bir tanesidir. Sizlerde bu şekilde geceleri daha rahat bir uyku çekeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yağlı Ciltler İçin Öneriler
Yağlı Ciltler İçin Öneriler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
spastik-kolon-nedir
Spastik Kolon Nedir ?

Kapat