Uykusuzluk Sorununu Önleyen Besinler

Uykusuzluk Sorununu Önleyen Besinler
16 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 3.339 kez okundu.

Uykusuzluk Sorununa Besin Önerileri

  • Uykusuzluk sorunu, birçok farklı sebebe dayanabilir ama bilinen en temel nedeni beslenme bozukluğuna dayanmaktadır. Çok yoğun bir iş gününde biri ile yaşadığınız tartışma uykusuzluğa neden olabilir, hastalıktan dolayı uyuyamıyor olabilirsiniz. Eğer uykusuzluk sorununuz beslenme alışkanlıklarınızdan kaynaklanıyorsa bu sorunu önleyen besinler sayesinde siz de rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Süt ve Süt ürünleri:

  • Yıllardır yoğurt yemenin uyku getirdiğini duymuşsunuzdur, eskiler boş konuşmamış, gerçekten süt ve süt ürünleri uykusuzluk sorununu ortadan kaldırmak için muhteşem ve faydalı besin türleridir.

Kiraz:

  • Genelde haziran aylarında çıkan ve yurt dışına bol miktarda ihraç edilen lezzetli ve faydalı kiraz, bütün günün stresine rağmen rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır.

Humus:

  • İçeriğin temelinde nohut bulunan humus, uykusuzluk sorununu önleyerek düzene sokuyor, özellikle bizden gençlik gitti artık diyorsanız bu besin sayesinde rahatça uyuyabilirsiniz.

Balık:

  • Vücuttaki melatonin, uyumanızı, uyanmanızı düzenlemeye yardımcıdır ve B6 vitaminleri sayesinde üretimi gerçekleşir. Balık içerisinde bulunan B6 vitamini sayesinde uykusuzluk sorunu artık dert olmayacak.

Kuru Yemişler:

  • Kuru yemişler zengin protein ve magnezyum içerikleri sayesinde kan şekerinizi düzenleyerek düzenli uyumanıza yardımcı olur.

Yeşil Yapraklı Sebzeler:

  • Pırasa, ıspanak gibi yeşillikler, potasyum, kalsiyum içerir. Kalsiyum vücudunuzun ihtiyaç duyduğu melatonini üretiyor, kalsiyum da kaslarınızı rahatlatarak uykusuzluk sorununu ortadan kaldırıyor.

Çay:

  • Çay dediğimiz zaman hemen siyah çay aklınıza gelmesin. 🙂 Siyah çay tam tersi uykunuzun açılmasını sağlar. Papatya çayı ise vücudunuzu dinlendirerek uykunuzu getirir. Hatta çok yorgun ve sinirli olduğunuz zamanlarda papatya çayı içerek rahatlayabilirsiniz.

Muz:

  • Vitamin ve lezzet deposu muz bol miktarda potasyum, magnezyum ihtiva eder. Muz sayesinde doğal şekilde kaslarınız gevşeyecektir, ayak-bacak bölümünde ağrılarınız varsa onlar da azalacaktır. Triptofan içeren muz uykusuzluk sorununuzu önleyen besinler arasında yerini almıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sarimsak-saca-faydalari-saca-nasil-uygulanir
Sarımsak Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kondüsyon Bisikleti İle Zayıflama
Kondüsyon Bisikleti İle Zayıflama

Kapat