Uzmanlardan Makyaj Önerileri

Uzmanlardan Makyaj Önerileri
2 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.967 kez okundu.

Uzmanların Makyaj Önerileri Nelerdir

 • Ne kadar güzel olursanız olun, makyaja ihtiyacınız olmadığını düşünseniz de yeri gelir makyaj önerilerine ihtiyaç duyarsınız. Şimdilerde herkes makyaj uzmanı olmuş kafasına göre öneriler veriyor. Bu yazımızda sizlere ünlü uzmanlardan makyaj önerileri paylaşacağım.
 • Makyaj yaparken kapatıcı kullanmayanınız yoktur, kapatıcıyı sürerken sadece gözlerinizdeki şişlik ya da renk değişiklikleri için kullanmayın. Kirpiklerinizin ve burnunuzun civarlarına da sürerek makyajı daha kusursuz hale getirebilirsiniz.
 • Makyaj yaparken kirpiklerinizin çok salık ve cansız durduğunu düşünüyorsanız kirpik düzelticinizi duş aldıktan sonra kullanırsanız bu dertten kurtulursunuz. Sıcak su vücudu yumuşattığı için kirpiklerin de salık görünmesine neden olmaktadır.
 • Makyaj önerilerine pudra ile devam ediyoruz. Kaşlarınız düzgün gözüksün diye pudra kullanıyorsanız bunun etkisinin çok sürmediğini de bilirsiniz. Şimdi sizlere çok ilginç bir yöntem anlatacağım. Kaş kalemini kalemtıraş ile açtıktan sonra arta kalan parçaları ufalayarak pudra içine döküp karıştırınız. Kaş kalemi içerisinde bal mumu mevcuttur ve bu sayede pudra kaş üzerinde daha sağlam durup uzun süre dağılmayacaktır.
 • En önemli makyaj önerimiz fondötenin doğal görünmesidir. Bazen dışardaki bayanları gözlemliyorum ve o kadar abartı fondöten sürmüşler ki bir fırtına çıksa yağmur yağsa ortaya bambaşka bir kişi çıkacak. Yani demem o ki fondöteni abartmayın, ayrıca fondöten sürerken makyaj malzemesi kullanmanıza gerek yok, elinizde 2 dakika beklettikten sonra sürmek istediğiniz bölgeye yavaşça sürün ve doğal bir görüntü kazandırın.
 • Uzmanların makyaj önerileri arasında ilk sırayı alan konu ise makyajın abartılmamasıdır. Burada amaç yeni bir kişi yaratmak değil, sadece ufak kusurların kapatılarak güzelliğimizi ortaya çıkarmaktır. Makyajda ilk sırada fondöten uygulamanız olsun, uygun tonlarda ve miktarda yaptıktan sonra allık ve ruj işlemlerine geçebilirsiniz. Göz makyajını birçok kişi ilk olarak uyguluyor ama sona bırakmak daha faydalı olacaktır. Ayrıca göz kalemi ile çekilen çizgiler koyu olmasın ve maskarayı da mümkün olduğunca hafif yapın.
 • Kirpiklerinizin dolgun ve büyük görünmesini istiyorsanız iki farklı maskarayı aynı anda kullanmalısınız. İlk maskara ile içerdiği krem sayesinde kirpiklere dolgun bir görüntü kazandıracaksınız, ikinci maskara içindeki jel ile de bu dolgunluğun sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Rujunu evde unutan kişiler için faydalı bir makyaj önerimiz var. Yanınızda dudak kremi ve pudra varsa bu kremden bir tutam pudranızın ya da benzer renk farın içine atın ve dudaklarınıza sürün. Rujsuz dolaşmaktansa bu sizi bir süre idare edecektir.
 • Çekici bakışlara sahip olmak için kirpikleriniz ve göz kapakçığınız arasında boş yerler olmamalıdır. Boşluk kısımlara far ile ya da göz kalemi ile hafif tonlarda vuruşlar ile boşlukları kapatabilirsiniz.
 • Makyaj yaparken sürekli hatalar yapıyorsanız dirsekleriniz doğru yerde değil demektir. Bu yüzden masaya veya düz duracak bir yere dirseklerinizi yaslayarak daha düzgün makyaj yapabilirsiniz.
 • Makyaj önerileri makalemiz şimdilik bu kadar, bir sonraki yazımızda sizlere daha farklı makyaj teknikleri anlatacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yüz Zayıflatma Hareketleri Nelerdir
Yüz Zayıflatma Hareketleri Nelerdir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
1-ayda-8-kilo-nasil-verilir
1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet

Kapat