Vakumlu Ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz İle Zayıflama

Vakumlu Ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz İle Zayıflama
2 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.194 kez okundu.

Vakumlu Ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz İle Zayıflama

Soğuk Lipoliz yöntemi, vücudun totaline uygulanan bir zayıflama yöntemi olmayıp, lokal bir yağ parçalama yöntemidir. Sağlıklı her bireyde kullanılabilecek olan bu yöntem cerrahi bir müdahale yöntemi olmayıp bireyde acı ve sancı oluşturmamaktadır. Yöntemin esası; vücuttaki bölgesel yağların önce yüksek dereceye ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde soğutularak yağların kristalize edilmesi ve vücuttan atılması işlemedir.

Soğuk Lipoliz yapılacak bölgeye öncelikle bazı petler yerleştirilerek, vücudun ısı değişimlerinden etkilenmesinin önüne geçilmektedir. Daha sonra Soğuk Lipoliz aleti ile müdahale edilecek bölge 42 C’ ye kadar 10 dakika boyunca ısıtılır, 10. Dakikadan sonra -5 C’ ye kadar soğutulur. Bu yöntemin uygulama süresi bölgedeki yağ tabakasının kalınlığına göre 20 – 60 dakika arasında değişmektedir. Yöntemde amaç bölgedeki yağ tabakasının ısıtılıp aniden soğutularak apaptoz denilen hücre ölümünü sağlamaktır. Bölgedeki hücreler soğuk yardımı ile kristalleşip donduğu ve hücre ölümü meydana geldiği için, vücut bu yağ tabakasını oluşturan hücreleri işlevsiz olarak algılamakta ve lenfatik sistem denilen taşıma sistemi ile dışarı atmaktadır.

Bu işlem sırasında kesinlikle vücut dokuları kesinlikle zarar görmemektedir. Çünkü cilt tabakası soğuğa karşı son derece hassas olmakla beraber, cilt altındaki sinir, kemik ve damarların soğuktan etkilenmemektedir.

Vakumlu ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz ile Zayıflama, soğuk lipoliz yöntemi vakumlu ve vakumsuz olmak üzere 2 farklı yöntemle yapılmaktadır. Vakumlu soğuk lipoliz yöntemi yukarda anlatılardan farklı olarak, vakumun sayesinde ciltte mekanik bir etki yaratarak uygulanan soğuğun daha etkili olmasının sağlamaktadır. Yöntem 15 günü kısa bir zaman sürecinde etkisinin göstermeye başlayacak olup uygulanan bölgede minimum 3 cm lik bir incelmeye neden olacaktır. Bu sayısal sonuç bölgede % 25 lik bir yağ azalması anlamına gelmektedir. Uygulamanın 4 ay kadar sürdüğü durumlarda, uygulama bölgesindeki yağ miktarında % 45 lik bir azalma gözlemlenmektedir ki bu durum 15 cm lik bir incelmeye denk gelmektedir.

Diğer yazılarımızda hep diyet ve buna benzer uygulamalar ile zayıflama konusunda bilgiler paylaştık ama bazı kişilerde ne yaparlarsa yapsınlar diyet ile de olsa kilo vermekte zorluk çekiyorlar. O yüzden bundan sonraki konularımızda daha çok spor aletleri ile zayıflama konusuna değineceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
adet-sokturucu-dogal-seyler
Adet Söktürücü Doğal Yöntemler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Onarıcı Cilt Maskeleri
Onarıcı Cilt Maskeleri

Kapat