Vücut Sıfırlama Nedir Diyeti Nasıl Yapılır

Vücut Sıfırlama Nedir Diyeti Nasıl Yapılır
5 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 11.237 kez okundu.

Sıfırlama Diyeti Nedir

 • Şu dönemlerde epey moda olan ve  Amerika’daki ünlü yaşam koçu tarafından uygulanan bu sıfırlama diyeti, başarılı olmaya başladıkça sosyal medyada yakın bularak büyümeye başlamıştır. Sıfır beden olma cümlesinde yola çıkarak vücut sıfırlama diyeti adı verilmiştir.
 • Kilo veremememizin nedeni metabolizma hızı ile eş değerdir, bu sıfırlama diyeti sayesinde metabolizmanıza format atacaksınız ve resmen hayata yeniden tutunacaksınız. 15 gün içinde hızlı zayıflayarak siz de şok olacaksınız, ayrıca ağır spor ve egzersiz hareketlerine de maruz kalmayacaksınız.
 • Bu kadar muhabbetten sonra sıfırlama diyeti nasıl yapılmalı diye sormaya başladığınızın farkındayım.

Sıfırlama Diyeti Smoothie Nasıl Yapılır

 • Bunun zor bir zayıflama yöntemi olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, sıfırlama diyetinin nasıl yapıldığını görünce ne kadar kolaymış diyeceksiniz. Smoothie isimli bir uygulama yapacaksınız, şimdi siz ne demek bu diyorsunuz, kalorisi düşük olan meyvelerden ve sebzelerden karışım yapılır, bu karışıma yaz aylarında buz ilave edebilirsiniz.
 • Smoothie hazırlarken içinize sevdiğiniz besinlerden tercih etmelisiniz, ama muz, çilek gibi tatlımsı ve kalorileri çok olmamalı. Salatalık, havuç, maydanoz, ıspanak, elma, portakal gibi meyve, sebze seçilebilir.
 • Smoothie nasıl yapılır? 15 günü 3’e bölüyorsunuz, ilk periyotta 5 gün boyunca sadece smoothie karışımlarını tüketiyorsunuz. Bu süreçte günde 2 tane farklı atıştırmalık hakkınız var ama kesinlikle kalorisi yüksek gıdalardan olmayacak.
 • Sıfırlama diyetinin ikinci periyotunda, 1 öğün normal yemek, 1 öğün smoothie ve 2 tane hafif atıştırmalık.
 • Vücut sıfırlamada son evrede, sabah ve öğlen normal yemek, akşam smoothie ve 2 tane az kalorili besin.
 • Sağlık sorunu olmayan hiçbir kimse de yan etkisi görülmemiştir, zaten günlük hayatta tükettiğimiz pek çok besinden daha yararlı gıdalar içermektedir.

Vücut Sıfırlama Diyeti Nasıl Kilo Verdirir

 • Sıfırlama diyeti ile eski fit görünümünüze kavuşacaksınız. Bu zayıflama yönteminde aç kalmayacaksınız ve yorulmayacaksınız. Smoothie diyetinin ilk 5 gününde verdiğiniz kilolar sizi daha istekli yapacak. 3 periyotta da 5 kere smoothie tüketiyorsunuz, bu sayede açlık çekmiyorsunuz, ara öğünlerinizi düşük kalorili ve sağlık besinlerle atlattığınız için kilo vermeniz kolaylaşıyor.
 • Vücut sıfırlama diyeti metabolizma hızını artırıp size enerji veriyor, fazla enerji sayesinde vücutta oksijenle birlikte yağ yakımı da artıyor. Yemeklerden sonra tükettiğiniz o boyu küçük ama zararı büyük atıştırmalıklar olmayınca zayıflama süreci başlıyor.
 • Bu sıfırlama diyetinde ağır spor, egzersiz yok, 2. Periyotta 5-10 dakika evde yapılan basit egzersiz hareketlerini uygulayabilirsiniz. Göbek eriten egzersiz hareketleri yazımızda kendinize uygun olan 1-2 hareketi deneyebilirsiniz.
 • Bu diyeti günlük 10 bin adımlık yürüyüşle desteklerseniz etkisini daha hızlı görebilirsiniz. Vücut sıfırlama diyeti boyunca geçen 15 günde kilo vereceğinizden şüpheniz olmasın. Kaç kilo vereceğiniz, yaşınız, yapınız, sporunuz, yaşam tarzınıza göre farklılık göstereceği için kesin bir şey söylemeyeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Polen Alerjisi
Polen Alerjisine Karşı Alınması Gereken Önlemler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Cildi Genç Gösteren Makyaj Hileleri
Cildi Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Kapat