Vücut Sıkılaştırma Kürleri

Vücut Sıkılaştırma Kürleri
11 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 3.479 kez okundu.

Hepimizin vücudunda bir miktar yağ bulunmaktadır. Yağlar bizi soğuktan koruyan, bağışıklığımızı dengeleyen, metabolizmaya etkisi olan ve bunun gibi bir çok anatomik faydası olan bir tabakadır. Fakat fit gözükmek isteyen bizler bu fazla yağlardan, bölgesel olarak kurtulmak veya azaltmak için bir takım işlemler yaparız….

Kaslarımız vücudumuzu deri altından saran bir başka tabakadır ve bizim hareket etmemizi sağlamaktadır. Anatomik yapımızın en önemli yapı taşı olan kasların üzerinde bulunan yağ tabakamız, belli bir orana ulaştığında sarkmaya başlar ve kötü bir formda gözükmemize neden olur. Bizde bu yağları eritmek için diyet, egzersiz veya belli bitkisel yöntemler kullanarak eritmek için bir takım işlemler uygulayabiliriz.

Vücudumuzu sıkılaştırmak için bir çok bitkisel yağ bulunmaktadır. Bu yağları iyi bilirsek, sarkan ve kötü gözüken yağlı bölgelerimize masaj yaparak o bölgedeki kan akışını hızlandırabiliriz hatta yağların erimesine yardımcı olabiliriz. Doğanın gücünü vücudumuza uygulayarak daha güzel gözükmek için;

Çilek yağı, kayısı yağı, portakal yağı, avokado yağı, kantoron yağı, biberiye yağı, susam yağı gibi yağları kullanabiliriz. Bu yağları 1 tatlı kaşığı miktarında bir kaba ilave ederek karıştırıp kapağını kapatıp buzdolabında 1 hafta beklettikten sonra bacak, basen, karın, kalça  gibi bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Bir diğer püf nokta ise, bu karışımı bu bölgelerinize sürdükten sonra strech film yardımı ile sarıp günlük işlerinize devam edebilirsiniz. Fakat bölgesel sıkılaşma sürecini hızlandırmak  isterseniz tempolu bir yürüyüş yada hafif bir koşu yapabilirsiniz. 1 saat kadar vücudunuzda kalması gereken bu karışım sonrasında herhangi bir bitkisel sabun ile vücudunuza kese yapıp temizlenebilirsiniz. Bu kürü haftada 3 kere uygulayarak ciddi oranda bir sıkılaşma ve bölgesel incelmeyi gözleyebilirsiniz.

Bu karışımı hamile bayanların uygulamamasını tavsiye ederiz. Hamilelik zamanında hassas olan metabolizmaları nedeni ile olumsuz etkiler meydana gelebilir. Karışımımız bitkisel dahi olsa, kan akışını ve metabolizmayı hızlandırdığı için hamile bayanlarda rahatsızlık oluşturması nedeni ile temkinli olmakta fayda vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ayak-bakımı-3
Ayak Bakımı için Püf Noktalar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
evde-dalgali-sac-yapimi
Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Kapat