Whey Protein Nedir ?

Whey Protein Nedir ?
21 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.607 kez okundu.

Günümüzde bir çok sporcunun kullandığı bir protein markası olan Whey Protein içeriği bir hayli zengin olan protein çeşididir. Özellik olarak whey proteinin özelliği inek sütünden elde edilmesidir. İnek sütünün ortalama %20 si whey proteindir. Whey protein ürünlerinin konsantre özelliklerine göre %20 ile %70 oranında bu özelliği barındırma gibi durumları vardır. Sporcular için ciddi anlamda protein desteği sağlayarak, kas inşa etmeleri için vücut geliştirme esnasında yardımcı bir ürün olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Günlük hayatımızda yediğimiz bir çok gıdanın genetiği değiştirilmiş veya hormon yardımı ile gelişmesi sağlanmıştır. Bu yüzden özellikle düzenli spor yapan kişiler  sağlıklı beslenme kurallarına uysalar dahi gerekli gelişimi gösterememektedirler. Çünkü marketten alınan gıdalarda hem yetersiz miktarda vitamin hemde doğal gıdalara nazaran daha az protein vardır.

Bir çok ünlü vücut geliştirme şampiyonunun kullandığı whey protein dünyada en çok tercih edilen gıda takviyeleri arasındadır. Vücut geliştirme federasyonları tarafından da onaylanan bir ürün olarak sporcular rahatlıkla kullanabilmektedir.

Whey proteinin vücutta, yağ kütlesini azaltma, güç artışı, kas kütlesini ve kas yapışını arttırma, trigliseriti azaltma, iştahı azaltma gibi etkileri mevcuttur. Bu özelliklerde spor yapan kişiler için harika bir reaksiyondur. Zaten bu yüzden dünyaca ünlü bir marka olarak milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. 2 kg ‘ lık bir Whey Protein’in fiyatı 120 TL ile 160 TL arasında değişmektedir.

Oldukça kıymetli bir gıda takviyesi olan Whey Protein günlük protein ihtiyacının karşılanmasında büyük bir rol oynar. Bunun yanında en önemli ikinci etken ise olabildiğince doğal ve günlük gıdalar ile beslenme prensibi gelmektedir.

Bizim için kıymetli olan vücudumuza iyi bakmak için, sağlıklı beslenmeli ve düzenli olarak spor yapmalıyız. Vücudumuzun bölgelerini iyi tanırsak, onların neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliriz. Bu yüzden spor yapan yada yapmayan herkesin vücudunu tanımak için araştırma yapması kendisi için büyük bir fayda sağlayacaktır. Vücudumuzun karbonhidratlara, yağlara, proteinlere,  karşı nasıl bir tepki verdiğini öğrenmek daha kaliteli yaşamamız için yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kelechi Opara Diyeti
Kelechi Opara Diyeti

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
mankenlerin-guzellik-sirlari
Mankenlerin Güzellik Sırları

Kapat