Yağ Yakan Bitki Çayları

Yağ Yakan Bitki Çayları
1 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.732 kez okundu.

YAĞ YAKAN BİTKİ ÇAYLARI

Siyah çayın kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olduğu kesin. Ancak çocukluğumuzda annelerimizin bize çoğunlukla zorla ve daha çok grip, nezle gibi hastalıkların tedavisi için içerdiği bitkisel çaylar bugün günlük yaşamımızda hem siyah çaya iyi bir alternatif hem de estetik amaçlı olarak sıkça kullanılıyor.

Vücudumuzda yağlanma tüm vücutta yaygın olarak genetik yatkınlığa göre farklı şekillerde gözükebilir.

Zayıflamak günümüzde sadece kadınlar için değil erkekler için de son derece hassas bir konu. Estetik ameliyatlar hem her keseye uygun değil hem de ameliyat fikri güzelleşmek uğruna bile olsa son çare olarak düşünülüyor. Hal böyle olunca alternatif yardımcı ürünlerle zayıflama yöntemleri cazip hale geliyor. Bu yöntemlerden biri de YAĞ YAKAN BİTKİ ÇAYLARI.

Bitki çaylarından yağ yakma amaçlı kullanılabilecek olanlarından birkaç örnek verelim isterseniz:

Diyet ÇayıYeşil çay; siyah çayla aynı bitkiden üretilmektedir. Aradaki fark bitkinin geçirdiği işlemdedir. Yeşil çay daha az işlemden geçtiği için siyah çaya göre daha sağlıklı ve bitkisel özelliklerini korur vaziyettedir. Yağ yakma özelliği hemen tüm uzmanlarca kabul edilmiş durumdadır. Özellikle inatçı bölgelerde faydalı olduğu bilinmektedir.

Mate ÇayıMate çayı; son zamanlarda bilinirliği ve kullanımı yaygınlaşan bitki çaylarındandır. Sindirimi kolaylaştırma, kan dolaşımını hızlandırma ve yağlı besinlerin içindeki yağın vücuda kabulünü engeller ve böylece zayıflamaya yardımcı olur.

Limon otu çayıLimon otu çayı;  çok bilinmeyen ama aslında çok kolay bulunabilecek bir bitki çayı. Aynı limonda olduğu gibi asidik özellikleri bulunduğundan yağ yakıcı ve sindirim sistemini düzenleyici etkisi vardır. Cildi güzelleştirmesi ve doğal C vitamini özelliği de cabası.

Bir bardak içine bir tatlı kaşığı koyup çok kolayca hazırlayabileceğiniz Oolong Çayı yağları tutan enzimlerin düşmanıdır ve böylelikle yağ dokusunun yakımını kolaylaştırır ve hızlandırır.

Hepimizin yakından bildiği adaçayı, ıhlamur, zencefil çayı ve maydanoz çayları hem erişimi kolay hem de yağ yakmada başarılı çaylardır.

Her şeyde olduğu gibi bitki çaylarını kilo kaybetme amaçlı kullanırken de dikkatli olmak gerekir. Atalarımızın dediği gibi ‘ Her şeyin azı karar, çoğu zarar’.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
odem-atmak-icin-ne-yapmali
Ödem Atmak için Ne Yapmalı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
diet
Göbek Eritme için Uygulanabilecek Farklı Yöntemler

Kapat