Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.474 kez okundu.

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

  •    Dünya üzerinde milyarlarca insan var ve bu insanların cilt yapıları da farklıdır. Kimi insan cildi çok kuru iken kimi insan ise çok yağlı bir cilde sahip olabilmektedir. Bu yüzden yağlı cilt bakımı nasıl yapılır konusu epeyce bir araştırılmaktadır. Yağlı ciltlerden çok şikayetçi olunsa da aslında kuru ciltlere göre daha geç buruşurlar, bu da yağlı cilde sahip kişilerin daha geç yaşlanmasına yardımcı olmaktadır. Tabi, yağlı cildin avantajından çok dezavantajı bulunmaktadır. 
  •    Yağlı cilde sahip kişileri ciltlerin çok fazla parlak görünmesinden ve yaptıkları makyajların etkisinin kısa sürmesinden çok fazla şikayetçi olmaktadırlar. Tabi, cilt yağlı olduğu için yapılan makyaj ciltte uzun süre tutunamıyor ve akıyor, bu da kişinin çok kötü görünmesine yol açabiliyor.  
  •    Peki, yağlı cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? Cildi yağlı olan kişiler sürekli cildini yıkama ihtiyacı hissederler, aslında cildi çok fazla yıkama daha fazla yağlanmaya neden olmaktadır. cildinizi günde 2 veya 3 defa sabunla ve bol su ile yıkayın, bu sayıyı geçtiğiniz takdirde cildiniz daha fazla yağ salgılamaya başlayacaktır. yağlı ciltler için uygulanan bir diğer yöntem ise cilt temizleyici ürünler ya da yağlı ciltler için özel olarak yapılan kimyasal madde içeren sabunlar kullanmalarıdır. Bu bahsedilen yöntem çok yanlıştır, bu temizleme yöntemleri nedeni ile cilt içerisinde bulanan natural yağlar yok olur ve bu açığı kapatmak için de vücudunuz sürekli yağ salgılar, bu durum da cildinizin daha yağlı görünmesine neden olur.  
  •    Yağlı cilt için kullanılacak ürünlerin yağsız ve doğal olmasına özen gösterin, içerisinde alkol bulunan cilt temizleme ürünlerinden uzak durun. Aseton, ciltteki yağlanmayı azaltır, bu yüzden içeriğinde aseton bulunan ürünler yağlı ciltler için daha faydalıdır. Ayrıca, cildinizi hafif şekilde ovalamanız kan dolaşımını hızlandıracağı için cildinize oldukça yararlı olacaktır. Bu uygulamayı kendiniz ya da aile fertlerinizden birine yaptırabilirsiniz.  
  •    Yağlı cilt için çamur maskesi, kil maskesi uygulamaları da etkilidir, zamanınız varsa haftada 2-3 kere bu maskeleri uygulamanız yağlanmanın etkilerini azaltacaktır. Eğer makyaj yapmanız gerekiyorsa makyajdan önce mutlaka yağlanmayı azaltıcı ürünlerden kullanın ve makyajı bu kullandığınız üründen sonra yapınız, aksi takdirde makyajınız kısa sürede akabilir.  

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
doğal-tadlandırıcılar
Doğal Tatlandırıcılar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gri Saç Modası
Gri Saç Rengi Modelleri 2016

Kapat