Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi

Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi
30 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.338 kez okundu.

Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi

Cilt bakımına özen gösteren insanlar, çeşitli kimyasallarla yapılmış olan birçok ürün tüketmektedir. Kimyasalların cildinizde kalması ile ilerleyen dönemlerde cilt problemleri yaşamanıza neden olmaktadır. Özellikle yağlı çitler için çok önemli olan tonikler maliyet olarak ta oldukça pahalıdır. Bu kimyasalların yerine evinizde hazırlayabileceğiniz üstelik doğal tonikler bulunmaktadır. Maliyet olarak diğer tonik ürünlerine kıyasla oldukça düşük olan doğal tonikler, yapılışları bakımından da oldukça kolaydır. Yağlı ciltler için 4 doğal tonik önerisi olarak şunları sıralayabiliriz. Dilediğinizi uygulayarak sizlerde daha bakımlı ve canlı bir cilde sahip olacaksınız.

 Soğuk su toniği; en çok bilinen ve fiyat bakımından en ucuz tonik yöntemidir. Damıtılmış soğuk su sayesinde cildinizin ihtiyacı olan nemi verebilirsiniz. Ayrıca sivilce iltihaplarını da azaltabilirsiniz.

Limon toniği; yağlı ciltlerin özellikle tercih etmesi gereken tonik çeşididir. Cildinizin nemini artırarak, ciltte bulunan fazla yağları da atmaya yardımcı olur. Taze sıkılmış bir limon ile suyun karışımından elde edilerek cildinize sürebilirsiniz.

Salatalık suyu toniği; cildinize serinlik etkisi vererek, cildinizde bulunan gözeneklerin de temizlenmesini sağlar. Salatalık suyu da cildinizde bulunan sivilce iltihaplarını da söker atar. Ayrıca cildinize uygulamış olduğunuz makyaj izlerini de en güzel şekilde temizler.

Yeşil çay toniği; bol miktarda anti – oksidan bulunan yeşil çay, cilt sağlığınızı korumada sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Cildi nemlendirerek fazla yağların temizlenmesini sağlar. Yeşil çay toniği ile cildinizde bulunan kırışıklıklarında giderilmesine yardımcı olur. Kendi başınıza hazırlayacağınız en kolay tonik yöntemi arasındadır. Hazır olarak satılan yeşil çayı kaynar suya dökerek beklenilir. Demlenen yeşil çay temiz bir kap sayesinde iyice soğutulur ve cilde sürülebilir.

Cildiniz için önerilen tonikler, kimyasallarla üretilip satılan ürünlere göre çok daha sağlıklıdır. Güzellik uğruna cildinize vereceğiniz zararlar, bu tonikler sayesinde ortadan kalkacaktır. Sizlerde cildiniz için en iyi ve doğal yöntemleri tercih ederek daha pürüzsüz ve yağsız bir cilde sahip olabilirsiniz. Özellikle doğal tonikleri tercih ederek daha emin adımlar atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
catlaklar-icin-krem-ve-fiyatlari
Çatlaklar için Krem ve Fiyatları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kivi-maskesi-ile-guzellik
Kivi Maskesi ile Güzellik

Kapat