Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske
3 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.728 kez okundu.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske

Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, cildin yağ dengesini düzenlemesine yardımcı olabilecek doğal maskelerden yararlanabilirsiniz. Özellikle ergenlik döneminde hormonların fazla çalışmasından dolayı meydana gelen ciltte fazla yağlılık durumu , bazı yetişkin insanların da sorunudur. Sizlerde yağlı ciltlerinizden dert yanıyorsanız ve bu sorun ileri de sizin için sorun teşkil ediyorsa doğal yollardan bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Yağlı ciltlerde sivilce ve siyah nokta sorunları baş gösterir. Genelde yağlı cilt yapısına sahip kişilerin gözenekleri de belirgin derecede büyük olabilir. Tabi yağlı cilde sahip olan kişilerin avantajları da yok değil. Yağlı bir cilt sizi zorlayabilir ama daha geç kırışık sorununuz olur.

Yağlı ciltler için doğal maskeler hazırlayarak daha duru bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Öneriler

  • Soğuk süt doğal bir temizleyicidir. Eğer makyajınız yoksa cildinizi soğuk sütle temizleyin.
  • Haftalık peeling yapmayı unutmayın. En kolay peeling toz şeker peelingidir. Yüzünüzü yıkarken avucunuza alacağınız bir miktar toz şekerle yüzünüze hafifçe masaj yapın.
  • Bal, limon, çay . Tüm bunları karışıtırarak elde ettiğiniz maskeyi haftada 2 kere kullanabilirsiniz. Yüzünüzde 20 dakikadan fazla bekletmeniz önerilmez.
  • Mısır nişastası ve suyu. Özellikle gözenekleri sıkılaştırmak için çok faydalı bir maskedir. Macun kıvamına getirip yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.
  • Yumurta akını çırpıp içine bir kaç damla limon damlatın. Limon sayesinde hem sivilceleriniz antiseptik bir maske görevi görür hem de yumurta akı gözenekleri sıkılaştırır. Haftada sadece 1 kere bu maskeyi kullanmalısınız.

Portakal Maskesi: Portakal maskesi sayesinde cildiniz daha beyaz görüneceği gibi hemde sivilce oluşumunu azaltacaktır. Portakal kabuğu soyun ve kurutun. Bu kuru kabukları daha sonra toz haline getirebilirsiniz.Krem kıvamında olan bu tozu süt ile birlikte harmanlayarak maske haline getirin ve yüzünüze uygulayın.

Cildiniz için her zaman doğal maskeleri tercih ederseniz uzun yıllar sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Yağlı ciltler için maskeler kadar önemli olan bir unsur da temizlemedir. Yüzünüz aşındırmayacak peeling içeren temizleyiciler kullanabilirsiniz. Evde de her zaman kullandığınız temizleyicinize kırmızı mercimeği ezip ekleyebilirsiniz. Böylece doğal bir peeling temizleyici elde etmiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Portakalın Cildimize Faydası
Portakalın Cildimize Faydası

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
guzel-bir-cildin-sirlari
Güzel Bir Cildin Sırları

Kapat