Yağlı Ciltler İçin Evde Maske Yapımı

Yağlı Ciltler İçin Evde Maske Yapımı
25 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.616 kez okundu.

Yağlı ciltlerin en büyük problemleri; gün içinde oluşan yağlanma ve parlama, sivilceler ve siyah noktalardır. Cilt normalden daha fazla yağ ürettiği için, yağlı ciltlerde, diğer cilt tiplerine göre daha fazla sivilcelenme problemi görülür. Bu nedenle, yağlı ciltlerin günlük ve haftalık cilt bakım rutinine dikkat etmeleri çok önemlidir. Günlük yüz temizleme, tonikleme ve nemlendirme işleminin dışında; haftalık, derinlemesine temizlik ve arınma sağlayacak bir cilt maskesine de ihtiyacınız olacak. Kozmetik ürünler yerine, evde kendi başınıza hazırlayacağınız doğal içerikli maskeler, özellikle problemli ciltler için daha sağlıklıdır. Yağlı ciltler için evde yapılan maskeler arasında, düzenli uygulandığında oldukça fayda gösteren maskeler var. Bunlardan biri de kil maskesi…

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi 

İhtiyacınız olan malzemeler; tüm aktarlarda bulabileceğiniz yeşil kil, taze limon suyu, içme suyu ve maden suyu. Bu karışımı her seferinde yeniden hazırlamanız gerekiyor. Bu nedenle verilen ölçüler, bir seferlik uygulama içindir. 1 tepeleme tatlı kaşığı kili bir kaba alın. İçerisine birkaç damla limon damlatın. Daha sonra 1 çay kaşığı maden suyu ve maske kıvamını alacak kadar, 1 tatlı kaşığı da içme suyu ilave edip karışımı ellerinizle, temizlenmiş cildinize uygulayın. Hızlı kuruyan bir maske olduğu için yaklaşık 15-20 dakika bekletmeniz yeterli. Maskeyi ılık su ile durulayın. Maskeyi temizledikten sonra, cildinizin temizlendiğini ve kirden arındığını hissedeceksiniz. Bu maske, hem cilt lekeleri hem de sivilceler üzerinde etkili bir maskedir. Yağlı ciltlerin haftada 2 kez uygulaması tavsiye edilir.

Mısır Unu Maskesi Yapılışı

Yağlı ciltler için önerebileceğimiz bir diğer maske de mısır unu maskesidir. Bu maske de, peeling etkisine sahip olduğundan, akne izleri ve cilt lekeleri üzerinde etkili bir maskedir, tabi düzenli uygulandığında. Bu maske için de  yeşil kile ihtiyacınız olacak. Onunla birlikte maskenin ana maddesi olan mısır unu ve yanında el kremi ve bir miktar suya da ihtiyacınız olacak. Tek seferlik uygulamada tüm malzemeler için ölçü 1 tatlı kaşığıdır. İçinde el kremi olan bu maske, peeling etkisinin yanında, aynı zamanda besleyici ve nemlendirici özelliğe de sahiptir. Bu maske, tüm cilt tipleri için uygundur. Normal ve yağlı ciltler için haftada 1 ya da 2 kez uygulanması yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Lazer İle Zayıflama
Lazer İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
makyajla-burun-inceltmenin-yollari
Makyajla Burun İnceltmenin Yolları

Kapat