Yalnızca Doğum Yapacak Kadınlar Okusun

Yalnızca Doğum Yapacak Kadınlar Okusun
22 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.369 kez okundu.

Doğum Yapan Bayanlar İçin Püf Noktalar

Çocuk doğurma yetisi bayanlar için inanılmaz bir duygudur. Hatta çocuk sahibi olmak ve bunu arzulamak bayanlarda çok genç yaşlarda oluşan tatlı bir içgüdüdür. Tabi bir de çocuk doğurmanın verdiği meşakkat ve sonrasında vücutta oluşan deformasyonlar da işin tuzu biberi.

Tıp dünyasında neredeyse cilt ile ilgili her türlü sorunun çaresi vardır. Fakat çoğunlukla anneler doğum sonrası bu durumdan fiziksel ve psikolojik olarak etkilenebiliyorlar. Doğum sonrası çatlak, sarkık  ve yağlanma gibi durumlarda uzmanlar sporu önerirler. Eğer spor bu problemlerinize çözüm olmuyorsa estetik uzmanlarının yardımıyla plastik cerrahi yöntemine başvurabilirsiniz.

Öncelikle; gebelik döneminde her gün egzersiz ve masaj yaptırarak çatlaklardan kurtulabilirsiniz.Bu sorunun en kestirme yolu her gün düzenli olarak hafif egzersizler yapmaktır. Hamilelikte gereğinden fazla kilo almamanız sizin için en sağlıklı tercih olacaktır, çünkü bu kilolar cildin bozulmasına neden olur.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte eczacılık piyasasında birçok faydalı krem çıktı. Bu kremleri de kullanabilirsiniz. Hamilelik sonrasında çatlakları en aza indirebilmek için hamile olduğunuzu anladığınız zamandan itibaren çalışmaya başlamalısınız. Vücutta gelişebilecek sarkmaları egzersizle önleyebilirsiniz.

Günlük en az yarım saatlik egzersiz ya da yürüyüş yeterli olabilir. Doğumdan sonra yağlanmanız fazlaysa 1-1.5 sene sonra estetik yaptırabilirsiniz. Bu yaptığınız doğumdan sonra başka bir çocuk yapmak planlarınızın arasında yoksa yağlarınız aldırabilirsiniz. Yağlarınızı aldırmak bundan sonra hamile kalmanızı engelleyebilir. Tabi bu ihtimal pek yüksek değildir. Fakat her sonuca karşı hazırlıklı olmalısınız. Bilindiği gibi normal doğum yapan bayanların vajinaları esnektir.Genellikle kadın doğum uzmanları vajinayı, vajinal estetik tedavisi ile daraltırlar. Cinsel ilişki sırasında esnek bir vajina ile kadın ve erkek istediği hazzı alamayabilir. Fakat vajinanın dar olması ilişkiden %100 haz ile ayrılmanızı sağlar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Çillerden Kurtulmak İçin Yöntemler
Çillerden Kurtulmak İçin Yöntemler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yağlı Ciltler İçin Maske

Kapat