Yaşlanmayı Geciktiren Sağlıklı Besinler

Yaşlanmayı Geciktiren Sağlıklı Besinler
3 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.757 kez okundu.

Yaşlanmayı Geciktiren Sağlıklı Yiyecekler

  • Yaşlanmayı geciktiren yiyecekler sayesinde olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Sağlıklı besinleri tüketerek hücrelerin deformasyonunu azaltarak yenilenmesini hızlandırırsınız ve bu sayede sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.
  1. Yaşlanmayı geciktiren ilk besin tavsiyemiz greyfurt ve avokadodur. Greyfurt likopen açısından zengin olduğu için hücrelerinizin zarar görmesini önler. Avokado ve greyfurtu beraber tüketirsiniz sağlıklı yağları vücut daha rahat kullanır ve vücudunuz olası sorunlara karşı hazırlıklı olur.
  2. Yaşlanmaya karşı diğer besinlerimiz ise brüksel lahanası ve zeytinyağı karışımıdır. Sebze tüketmeyi pek sevmeye bir millet olsak da genç görünmek, zayıf ve sağlıklı kalmak için mutlaka sebze tüketmeliyiz. Brüksel lahanası ve zeytinyağı sayesinde ileri yaşlarda yaşanabilecek göz hastalıkları, katarakt gibi durumlara karşı vücudumuz direnç sağlar. Bu besinler vücuttaki lutein miktarını artırarak hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur. Brüksel lahanasını tek başına sevmiyorsanız esmer pirinç, jambon gibi besinler ile lezzetli hale getirebilirsiniz.
  3. Yaşlanmanın getirdiği kal hastalıklarına karşı muhteşem ikili elma ve çikolatadır. Bayanların en seveceği ikili de bu olsa gerek. 🙂 Elma içerisinde kuersetin bulunur ve bunun sayesinde kalp krizi gibi dünyanın en büyük sorunundan kurtulabilirsiniz. Çikolatadaki antioksidanlar sayesinde kalp rahatsızlıklarının yanı sıra kan pıhtılaşması da önlenir ve bu da sizi birçok sağlık sorunundan korur. Erittiğiniz çikolatanın içerisine fındık parçalarını ufalayın ve buzdolabında bir süre bekletin. Dilimlediğini elma parçalarını bu muhteşem lezzetli tarife batırarak yiyin ve yaşlanmanın önüne geçin. Tabi, dozajı fazla abartmayın, kilo alarak farklı hastalıkların çıkmasını istemezsiniz.
  4. Yaşlanmayı önleyen diğer ikilimiz ise yeşil çay ve limon karışımıdır. Yeteri miktarda antioksidan içeren yeşil çay, kateşin bakımında da çok zengindir. Limon ile karıştığında cildinizi gençleştirir ve kimse sizin gerçek yaşınızı tahmin bile edemez. Yeşil çay içerisindeki antioksidanlar parçalanır ve etkisi azalır, limon bu antioksidanların parçalanmasını önleyerek yeşil çaydan tam olarak fayda sağlamanıza yardımcı olur. Her şeyin fazlası zarar, bu karışımı da sabah, öğle, akşam tüketerek hem formunuzu korursunuz hem de sağlıklı kalırsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kalici Ve Akmayan Makyaj Yontemleri
Kalıcı Ve Akmayan Makyaj Yöntemleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-pullanmasina-bitkisel-cozumler
Cilt Pullanmasına Bitkisel Çözüm

Kapat