Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?
10 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.826 kez okundu.

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Yeşil çay uzmanlar tarafından sık sık önerilen ve türk kültüründe önemli bir yere sahip olan bir içecektir. Özellikle kahvaltılarda içilen siyah çay son günlerde yerini yeşil çaya bırakmaya başladı. Yeşil çayın içinde yer alan antioksidanlar vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayarak zinde bir vücut yapısına kavuşmanızı sağlar. Yeşil çay şişkinliği engelleyerek yağları yakar ve fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar.

Yeşil çay yüksek antioksidan özelliğine sahip olan bir içecektir. Hücre yenilenmesini sağlayan yeşil çay içinde yer alan antioksidan çok kuvvetlidir. Yorgunluk durumlarını gideren yeşil çay; idrar söktürme özelliğinede sahiptir. Diyet listelerinde sıklıkla yeşil çaydan faydalanılır. Vücutta yer alan fazla miktardaki tuzun atılmasını sağlar.

Antioksidan özelliklerinin yanında yeşil çay içinde C vitamini oranı da yüksektir. Stres azaltma özelliği de bulunan yeşil çay gribide başarılı şekilde önler. Kış ayları için yeşil çayın tüketilmesi son derece faydalıdır. Bir çok diyet tedavisinde de önerilen yeşil çay faydaları saymakla bitmeyen bir bitkidir. Sizlerde zayıflamak istiyorsanız yeşil çayın bu mucizevi etkilerinden faydalanabilirsiniz. Yeşil çayın belli başlı diğer faydalarına göz atalım şimdi.

Yeşil çayın diğer faydaları aşağıdaki gibidir;

  • Yeşil çay yaşlanmayı geciktiren bir özelliğe sahiptir. Hücrelerin hızlı şekilde yenilenmesini sağlamaktadır.
  • Yeşil çayın deriyi besleme ve cildi yenileme özellikleri bulunmaktadır. Cildin hızlı şekilde onarılmasını sağlar.
  • Kanser hücrelerinin büyüme evresini engelleyerek kanser hastalığına karşı vücudun dirençli hale gelmesini sağlar.
  • Migren hastalığından şikayet edenler yeşil çayı bol miktarda tüketmelidir. Migren hastalığı için faydalı olduğu bilinmektedir.
  • Diyet listelerine sıklıkla dahil olan yeşil çay yağ yakımını hızlandırır. Yağ yakımını %30 oranında artıran yeşil çay yağların kısa sürede yakılmasına sebep olur.
  • Yeşil çay kilo verdirir.
  • Bağırsak problemleri için son derece faydalıdır.
  • Romatizmal hastalıklara karşı son derece faydalıdır. Romatizmaya yakalanmak istemiyorsanız yeşil çay tüketebilirsiniz.
  • Yeşil çayı sık olarak tüketen insanların kansere yakalanma riski daha azdır. İçerdiği maddeler sebebi ile; sigara kullanan kişilerde kanseri önlemeye yardım eder.
  • Yeşil çay gün içinde bir bardaktan fazla içilmemelidir. Yeterli oran gün içinde bir bardaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
at-kili-fircasi-nasil-kullanilir
At Kılı Fırçası Ne İşe Yarar?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
30-yasinda-cilt-bakimi
30 Yaşında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Kapat