Yeşil Çayla Saçları Güçlendirme Taktiği

Yeşil Çayla Saçları Güçlendirme Taktiği
26 Mart 2016 tarihinde eklendi, 3.440 kez okundu.

Yeşil Çayla Saçları Güçlendirme Taktiği

Bir çok kişi saç dökülmesinden ve yıpranmasından şikayetçidir. Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı olması için sizlerde bir çok şeye dikkat etmeli ve saçlarınızda doğal yöntemleri ve sağlıklı ürünleri tercih etmelisiniz. Ama hepsinden daha etkili ve sağlıklı olan doğal yöntemler ile yapılan uygulamalardır. Özellikle yeşil çayın saçınızın için etkilerine göz atınca şaşıracaksınız. Saç dökülmesine neden olan durumlar; gereken bakımı zamanında yapılmaması, düzensiz beslenme, tütün ürünleri ve alkol tüketiminin fazla olması, hormonlardan kaynaklı değişiklikler yaşanması ve tüketilen bazı ilaçların yan etkilerinden oluşmaktadır. Bunları önleyecek pratik çözüm yeşil çaydır.

Yeşil çay antioksidan kaynaklarından biridir. Araştırmalara göre saç çıkmasına iyi gelen bir çaydır. Yeşil çay; kepek oluşumunu önlemesi ve yeni çıkan saçların köklerinin güçlü olmasını sağlamaktadır. Farklı antioksidanlar ve saç boyalarından oluşturduğu yıpranmaları azaltmaktadır ve saçı koruyan bir antioksidandır. Yeşil çay erkeklerde en çok yaşanan saç dökülmesini önlemektedir. Saç dökülmesine neden olan dilhidro testosteron oluşumunu kısıtlamaktadır. Kuru saç dipleri problemlerini önlemektedir.

Saçlar yıkandıktan sonra soğuk yeşil çay ile yıkayınız. Bir süre beklettikten sonra peşinden soğuk suyla durulamanız tavsiye edilmektedir. Bunu haftada 2 3 kez uygulayabilirsiniz. Bu yöntemle saç gelişimini ve güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca gün içinde 2 3 bardak yeşil çay tüketmeniz daha verimli olabilir. Saçlarınızın parlak görülmesini de sağlamaktadır. Saçların maruz kaldığı hava kirliliği ve saç şekillendiricilere karı korumaktadır. Yeşil çayın içerisinde fazla miktarda E ve C vitamini bulunduğu için saçlarınıza hacim kazandırmaktadır.

Farklı yöntem olarak şunları da deneyebilirsiniz. Yarım litre sıcak su içerisinde 1 saat yeşil çayı demleyin.Ve demlendikten sonra poşetleri çıkarıp soğumasını bekleyiniz. Bu su ile saçlarınızı ıslattıktan sonra durulayın. Daha sonra şampuanla saçlarınızı yıkamalısınız. Elde edilen parlaklığın kaybolmaması için soğuk su ile durulamanız gerekmektedir. Bu yöntemi haftada 2 3 defa uygulamalısınız. Bir sonraki yöntem şudur; 1 çay bardağı hazır demlenmiş yeşil çay, 1 adet yumurtanın sadece sarısı, çam terebentinden 1 tatlı kaşığı ve aynı ölçekte susam yağıdır. Bu malzemelerin hepsini çok iyi şekilde karıştırın ve bu maskeyi haftada 2 defa uygulanmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Diyet Yoğurtlu Patates Topları
Diyet Yoğurtlu Patates Topları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cay-agaci-temizleme-jeli-body-shop
Body Shop Çay Ağacı Serisi

Kapat