Yılbaşı Makyajı

Yılbaşı Makyajı
27 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.595 kez okundu.

Özel günlerde bayanların kendilerine iki kat daha fazla özen gösterdikleri bir gerçektir. Çünkü özel günlerde en göz alıcı ve güzel görünen kişi her zaman siz olmak istersiniz. Bunun içinde büyük bir özveri ve uğraşlar ile göz alıcı bir makyaj ile eğlencenizin doruklarını yaşayabilirsiniz.

yılbaşı-makyajı
Yeni yıl ile birlikte Yılbaşı gecesinde yapacağınız makyaja da biran önce karar vermeniz gerekecektir. Yapacağınız bu makyaj hem yüz tipinize uymalı hem de gecenin en güzel bayanı olmanızı sağlamalıdır. Ayrıca da yapacağınız makyajınızı şık bir elbise ile tamamlayarak, Yılbaşı gecesinde tüm bakışları üzerinize toplamayı başarabilirsiniz. Yılbaşı makyajı için birkaç tane etkili yöntemleri takip etmeniz gerekecektir. Makyaj işleminize ilk olarak ten makyajı ile başlamalısınız. Eğer pürüzlü bir cilt yapısına sahipseniz öncelikli olarak kusurlarınızı bir kapatıcı yardımı ile ortadan kaldırmanız gerekecektir. Böylece yapacağınız makyaj çok daha güzel görünecektir. Daha sonra ise sıvı fondöten yardımı ile ten makyajınızı yapabilirsiniz. Burada önemli olan nokta uyguladığınız fondöteni eşit miktarda ve yüzünüzün her yerine dağıtmanız olacaktır. Ten makyajından sonra sıradaki yer ise etkileyici bakışlara sahip olmamıza yardımcı olan gözlerdir. Öncelikle gözlerinizi öne çıkarmak için ten renginize yakın olan tonlarda bir aydınlatıcıyı göz çevrenize uygulamanız gerekecektir. Daha sonra ise bakışlarınıza çok daha derin bir anlam kazandırmak için gözlerinizin üst kirpik diplerine ince veya kalın bir eyeliner uygulaması yapmalısınız. Fakat bu uygulamada yapmış olduğunuz eyeliner kuyruğunu çok fazla uzun tutmamaya özen göstermelisiniz. Sonrasında ise göz kapaklarınıza öncelikle koyu gri renginde bir far uygulaması yapın. Daha sonrada üzerine açık gri far tonlarını uygulayarak etkileyici bir göz makyajı yapabileceksiniz.

yılbaşı-makyajı-2

Yılbaşı makyajında daha sonra ise alt kirpik diplerinize göz kalemi uygulaması yaparak, gözlerini ön plana çıkarabilirsiniz. Tabi ki gözlerinize yaptığınız tüm bu işlemlere son bir dokunuş olarak, iyi bir maskara ile kirpiklerinize hacim ve dolgunluk kazandırmalısınız.
Şeftali veya bronz tonlarında bir allık ile yüzünüze renk verebilirsiniz. Son olarak da doğru bir ruj tonu ile güzel ve pürüzsüz bir dudağa sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Mide Yanması Nasıl Geçer
Mide Yanması Nasıl Geçer

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır
Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Kapat