Yoğurt Saç Uzamasını Hızlandırır Mı?

Yoğurt Saç Uzamasını Hızlandırır Mı?
27 Mart 2016 tarihinde eklendi, 3.027 kez okundu.

Yoğurt Saç Uzamasını Hızlandırır Mı?

Kadınlar uzun saçlarını kestirmek, düz saçlarını kıvırcık yapmak, kıvırcık saçlarını düz yapmak, kısa saçlarını uzatmak gibi birçok saç konusunda sahip olduklarının tam tersi saç modellerine sahip olabilmek için sürekli çareler ararlar. Hatta birçok forum sitesinde, saç uzatma, saç boyama gibi birçok saç konusu tartışılır, kadınlar deneyimlerini paylaşırlar ve doğal çareler ararlar.

Bu çare arayışlarında da en çok gündeme gelen yoğurt saç uzamasını hızlandırır mı konusudur. Saçlar hemen uzayabilecek yapıda değillerdir. Bazı saçlar kısa sürede uzarken, bazıları da çok geç uzayabilir. Bunun sebebi beslenme ve saçların hırpalanıp hırpalanmaması ile ilgilidir. Saçları uzatan mucizevi bir ürün olmadığı gibi, beslenmeyle de saçlar uzamaz. Yoğurdu saçlara sürmek ya da yemek de saçları uzatmaz. Sadece yoğurdun içinde bulunan proteinler saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Yoğurdun birçok sağlık açısından  faydası vardır ve saçları uzattığı görüşü de bu yüzdendir. Saç derisine yapılan masajlar, saç köklerini uyararak uzaması için yardımcı olabilir. Saçlarınıza çok fazla işlem yapıyorsanız ve sürekli renk değiştiriyorsanız, saçlarınız doğal nem dengesini kaybederek dökülmeye ve kırılmaya başlar. Uçların kırılması saçların incelenmesine ve sağlıksız görünmesine neden olur. Saçlarınızı uzun olarak kullanmanız zor olur.

Yani konumuza dönecek olursak, yoğurt yiyerek ya da saçımıza yoğurt sürerek saçların uzamasını sağlamak mümkün değildir. Saçların uzaması için herhangi bir yöntem bulunmamaktır ve saçların uzamasının tek çaresi 2 yıl boyunca beklemek ve bakımını ihmal etmemektir. Saç derisine yapılan kıl köklerini uyarıcı masajlar harekete geçirici bir etki yaratır ancak kısa sürede saçlarınızın uzamasını sağlamaz. Saçların sağlıklı uzaması için fazla kimyasal madde kullanmamaya özen göstermeli, sağlıklı beslenmeli ve bol bol su içmelisiniz.

Yoğurt ve Hızlı Saç Uzatma

Saçlarınızın daha uzun olması için henüz ıspatlanmış mucizevi bir doğal ürün bulunmamaktadır.Bu durumda sizin yapmanız gereken sadece saçlarınız uzarken onun doğallığını ve yıpranmasını engellemek. Saç bakım ürünleri ve cihazları saçlarınıza zarar verdiğinden dolayı doğal yöntemleri tercih etmelisiniz. Özellikle sabahları saçlarınıza yapacağınız doğal masajlar sayesinde kan dolaşımınız hızlanacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
1429612753
Teninizi Şımartmanın Yolları

Kapat