Yüz Sarkmasını Önlemek İçin Maske Önerileri

Yüz Sarkmasını Önlemek İçin Maske Önerileri
21 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.164 kez okundu.

Yüz Sarkmasını Önlemek İçin Maske Önerileri

Yüz sarkması belirli bir yaştan sonra hepimizin yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Cildimizin yoğun dış etkenlere maruz kalması zamanla derimizin canlılığını yitirmesine sebep olur. İlerleyen yaşın ve beslenme alışkanlıklarımızın da etkili olduğu bu sarkma ve kırışıklıklar, kişinin bünyesine göre ilerleyen her yaşta oluşabilir. Genellikle 40 ile 50 yaşları arasında başlayan bu sarkmaları önlemek için bazı yollarımız bulunmaktadır.

Bunun için en sağlıklı yollardan biri maskedir. Maskeler doğru kullanıldığında ciltteki toksinlerin temizler ve cildi gererek daha genç bir görünüme kavuşmamıza yardımcı olur. Yüz sarkmasından korunmamız için bazı dikkat etmemiz gereken noktalar da bulunmaktadır. Bu oluşumun gerçekleşmesini sağlayan en önemli etmenlerden biri güneş ışığıdır. Güneş ışığına belirli bir süre maruz kalan ciltler eski esnekliğini yitirmekte ve sarkmaktadır. Bu nedenle güneşin direk altında kalmamalı ve yaz aylarında fazla dışarı çıkmamalıyız. Bir diğer neden ise vücudumuza yeterli su almamamız dan kaynaklanır.

Bu önlemleri aldıktan sonra oluşan sarkmaları engellemek için bazı maske yöntemleri kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemlerin 2 tanesi en faydalı ve verimli olanıdır. Birincisi buz kabına süt doldurup buzlukta dondurmak olacaktır. Çıkan buz küpünü yüzünüzde sarkan yerlere sürerseniz sarkmayı engellemiş olursunuz. İkincisi ise ada çayı maskesidir. Ada çayı yapraklarını sıcak suda demleyerek bir tülbent yardımıyla süzün. Süzdüğünüz tülbenti cildinize kompres uygulayarak cildinizi sıkılaştırmanız mümkündür.

Yüz Sarkmasını Önlemek İçin Maskeler

1- Açık renkli bir teniniz varsa güneş ışınlarına karşı dikkatli olmalısınız. Mümkünse güneş ışınlarının bulunduğu bir yerde 3 saatten fazla kalmayın. Güneş kremi kullanmamaya özen gösterin, çünkü tercih edeceğiniz güneş kremleri sizi kısa vadede dış etmenlere karşı koruyacak fakat daha uzun vadede düşünecek olursak kremin içerisinde bulunan kimyasal maddeler yüz kaslarınızın çok yıpranmasına neden olacaktır.

2- Cilt sarkmasının bir başka nedenlerinden bir tanesi de uykusuzluktur. Bu yüzden günde en az 7-8 saat uyumanız gerekmektedir.

3- Sigara ve alkol tüketiminden sadece bu yüzden değil aslında hayatınızdan uzak tutmalısınız. Eğer ille alkol tüketecekseniz şarap için şarap içindeki besinler sayesinde kaslarınız daha güçlü bir hale gelecektir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Fazla Uyku İle Az Kilo Alımı
Fazla Uyku İle Az Kilo Alımı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kisin-kuruyan-cilt-icin-oneriler
Kışın Kuruyan Ciltler

Kapat