Yüz Zayıflatma Hareketleri Nelerdir?

Yüz Zayıflatma Hareketleri Nelerdir?
11 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.053 kez okundu.

Yüz Zayıflatma Hareketleri Nelerdir?

Bilindiği üzere vücut formu tutması açısından belli başlı hareketler mevcuttur. Ve bu hareketleri belli başlı periyodlar ile her gün yaptığınızda, vücudunuz yağ yakar ve form tutar. Bu sayede de vücudunuzun kontörü düzelir ve istediğiniz forma girmeye başlar. Peki ya yüzünüzde yapacağınız yüz egzersizleriyle yüzünüzde de form tutturmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Bazı bayanların kilo alımı nedeniyle yüzlerinde ve boyun bölgelerinde yağ birikimleri ve sarkmalar meydana gelebilir. Hatta bazı hanımların yanak veya çene altı bölgeleri geniş ve etli olabilmektedir. Bu gibi durular da Çinlilerin yüz germek ve yüz formlandırmak için kullandığı ve yaptığı hareketlerden sizlerde yapabilirsiniz.

Yüz zayıflatma hareketleri nelerdir?

Örneğin gıdı bölgenizde birikmiş yağ fazlalığı varsa, başınız hafifçe geriye doğru aşağıya sarkacak şekilde düz bir zemine ya da yatağa uzanın. Başınızı iyice ve yavaşça arkaya atarak boyun ve gıdı kısmınızın iyice gerildiğini hissedin. Ve periyodik hareketlerle baçınızı çenenize doğru eğmeye çalışarak gıdı ve boyun bölgenizi sıkıştırın. Bu hareketi ensenizi zorlamadan ve başınızı incitmeden yapabildiğiniz kadar yapın. Hareketi hızlı hareketlerle değil, orta hızda ve gıdı bölgenizin gerildiğini hissederek yapmalısınız ki, işinize yarasın. Burada önemli olan hız değil, gerginliği hissetmek olmalıdır. Bir süre sonra gıdınızın eridiğini ve bu bölgedeki sıkılaşmayı hissedeceksiniz

Başka bir hareketse, burun aşız boşluğu arasındaki ve şene ile alt dudak arasındaki boşluğu. Çalıştırmak için yapılan bir diğer harekettir. Ağzınıza bir tatlı kaşığı alın ve sap kısmından tam orta kısmına oturtun. Sonra kaşığı düşürmeden sıkı sıkı ağızda tutarak, kaşığın sapının dudaklarınızla baskılayarak, kaşığın ilerde kalan geniş kısmını aşağı ve yukarı hareket ettirin. Bunun kaslarınız ağrıyana kadar yapın. Bu hareket hem dudak etrafındaki kasları hem de yanak kenarındaki kasları çalıştırarak yağlardan arındıracaktır. Bu sayede sıkı ve formda bir yüzünüz olacak.

Evet yanlış duymadınız sizlerde bu yöntemler ile çok kısa bir sürede yüzünüzdeki değişimi fark edeceksiniz. Yapacak olduğunuz bu uygulamalar sayesinde yüzünüzde yer alan fazla kilolarınızdan eser kalmayacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
B Vitamini
B Vitamini Nedir, Nerelerde Bulunur ve Faydaları Nelerdir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Miha Bodytech Antrenmanı İle Zayıflama
Miha Bodytech Antrenmanı İle Zayıflama

Kapat