Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer?

Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer?
26 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.993 kez okundu.

Yüzde Oluşan Lekeler Nasıl Geçer?

Leke denilince ilk aklımıza gelen neden güneş ışınları olmaktadır. Ama sadece bu buna sebep değildir.  Yaşlılık durumunda,  hamilelikte,  doğuştan gelen lekelerde olabilmektedir. Lekeler; Lekelerin geçmesinde çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlar medikal ve bitkisel maskelerle giderilebilir.

Medikal uygulamalar arasında;

Asit içeren kimyasal maddelerin kullanılması; bu ürünlerin kullanılması ile cilt derileri soyulmaya başlar.  Fakat kimyasal ürünler kullanma yerine evde hazırlayabileceğimiz maskeler daha sağlıklı olmaktadır.

 Kimyasal peelingler; derinin üst tabakasının soyulması ile lekeler ortadan kalkıyor.

 Lazer uygulaması; bu uygulama ile lekelerden kurtulmak daha olay olmasına rağmen lazer uygulamasının vermiş olduğu bazı yan etkiler meydana gelebilmektedir.

 Mezoterapi; cildimize renk açıcı işlemler uyguluyoruz veya cildin üst tabakasını soydurarak lekelerden kurtuluyoruz.

Lekeler için krem: Eczane ya da dermo kozmetik mağazalarından aldığımız ürünlerle kurtulmamız mümkündür.  Fakat içerisinde barındırdığı kimyasallar yan etki olarak geri dönebilir.

Bütün bu işlemlerle lekelerden kurtulmamız mümkündür ama en sağlıklı olanı ise bitkisel yollarla elde etmiş olduğumuz maskelerdir. Süreç biraz uzun sürebilir ama lekeleri kaybetmek için farklı yan etiklere maruz kalmamamız bizim sağlığımız açısından daha önemlidir. Bu neden ile sadece evde bir kaç basit uygulama ile hazırlayabileceğimiz limon maskesi sorunumuza derman olabilmektedir.

Maydanoz ve taze limon suyu bu maskeyi elde etmemiz için yeterli olacaktır ve hazırlanışı gayet basit olmaktadır. Maydanozu doğradıktan sonra sıcak suya atarak 15 dakika kaynamasını bekledikten sonra 5 yemek kasığı limon suyunu ilave ederek lekelerin bulunduğu bölgeye pamuk yardımı ile sürmemiz yeterli olacaktır.

Unutmamalıyız ki; A, E ve C vitaminleri güneş lekelerinin açılmasını sağlar.  Bunun için bu vitaminleri bulunduran ürünler tüketerek ya da ilaç kullanarak halledebiliriz.

Sizlerde yüzlerinizde ki lekelerden şikayetçi iseniz pratik yöntemler ile bu sorunlarınıza son verebilirsiniz. Doğal yöntemleri kullanabileceğiniz gibi kremleri de tercih edebilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yeni tedavi yöntemleri de geliştirildi. Bunlardan en önemlisi belkide lazer tedavisi olmuştur. Lazer tedavi yöntemi ile cilt lekeleriniz den kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Diğer tedavi yöntemleri için sitemizdeki diğer faydalı makalelere göz atabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Salatalık Diyeti
Salatalık Diyeti ile 15 Günde 5 Kilo Vermeniz Mümkün

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
saglikli-yasam-onerileri
Sağlıklı Yaşamak İçin 4 Öneri

Kapat