Yüzdeki Kırmızı Lekelere Maske

Yüzdeki Kırmızı Lekelere Maske
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 8.522 kez okundu.

Yüzdeki Kırmızı Lekelerin Nedenleri

  • Yüzdeki kırmızı lekelerin oluşma nedeni cilde renk veren melaninlerin hasar görmesinden dolayı meydana gelir. Bu lekelerin bilinen diğer sebebi ise damarların genişlemiş bölümlerinde biriken kanların toplanmasıdır. Yüzdeki kırmızı lekelerden kurtulmak için bitkisel maske tariflerini uygulayabilirsiniz.
  • Bayanlar gün içerisinde çok fazla bakım ürünü kullanır, bu ürünler içerisinde aşırı kimyasal olduğundan dolayı yüzdeki kırmızı lekelere neden olabilir. Bazı kırmızı lekeler ise doğum esnasında meydana gelir, ayrıca ciltteki nem yetersiz olduğunda ve buna bir de güneşin zararlı ışınları eklenin ciltteki kırmızı lekeler artmaya başlar.
  • Birçok uzman yüzdeki kırmızı lekelere tam anlamı ile çözüm bulamasa da krem ve maske önerilerinde bulunurlar. Biz sizlere uzman olmadığımız için kimyasal yöntemleri önermiyoruz, sizlere vereceğimiz maske tarifleri tamamen doğaldır, bu maske tariflerinde yer alan ürünlere alerjiniz varsa lütfen denemeyiniz.

Yüzdeki Kırmızı Lekelere Maske Tarifleri

  1. Yüzdeki kırmızı lekelere ilk maske tarifimiz; 2 tane havucun suyunu bir kaba ayırın ve içerisine 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve kil toprak ekleyerek karıştırın. Karışımı sabah uyandığınızda ya da gece yatarken cildinize masaj yaparak sürün ve durulamayın.
  2. Ciltteki kırmızı lekelere ikinci maske tarifimiz; 1 tane limon ve elmayı meyve sıkacağına atarak suyunu çıkarın. Bu su içerisine süt ve zeytinyağı ekleyin. Maskemiz krem kıvamına gelene kadar söylediğimiz malzemeleri eklemeye devam edin. Hazır olan karışımı ocak biraz ısıtın ve soğumaya bırakın. Maskemiz soğuduktan sonra cildinizdeki kırmızı lekelere ovalayarak sürün ve 1 saat sonra duş alarak maskeyi temizleyin. Bu maskeyi her gün düzenli olarak uygulayabilirsiniz.
  3. Yüzdeki kırmızı lekeler için üçüncü maske tarifimiz; 1 tane limonun kabuklarını rendeledikten sonra içerisine yumurtanın beyazını ilave ederek krem gibi olana kadar karıştırın. Eğer karışımınız krem gibi olmadıysa fazla cıvıksa yarım limon kabuğu daha ilave edebilirsiniz. maskeyi cildinize sürdükten sonra 45 dakika bekletin ve ardından yıkayın.
  4. Kırmızı lekelere dördüncü maske tarifimiz; 4-5 tane mantar, 1 tane salatalık, 1 demet maydanozu doğrayın ve bir tavada pişirin. Daha sonra gül yapraklarını karışıma ekleyerek geceleri uyumadan önce kırmızı lekelerinizin olduğu yere sürün ve yatın.
  5. Yüzdeki kırmızı lekeler için beşinci maske tarifimiz; 1 tatlı kaşığı kil, mısır unu ve az miktarda klasik el kremini cilde sürülecek yoğun kıvama gelene kadar karıştırın. Maskeyi cildinize sürün ve 7-8 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu maske ile hem kırmızı lekelerinizden hem de sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.
  • Dikkat; burada verilen maske tariflerinden cildinize ters etki yapan varsa kullanmayınız, önce cildinizin ufak bir noktasında test edin, yan etkisini görmezseniz cildin tamamında kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sütle Hazırlanan Güzellik Maskeleri
Sütle Hazırlanan Güzellik Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Oje Nasıl Sürülmelidir
Oje Nasıl Sürülmelidir?

Kapat