Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 6.962 kez okundu.

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Önerileri

  • Her ne kadar yapımız iri olsa da çeşitli teknikler ile kendimizi daha zayıf gösterebiliriz. Şimdi sizlere yüzü zayıf gösteren makyaj teknikleri ile  normalden nasıl 4-5 kilo zayıf görüneceğinizi öğreneceksiniz. Bu nasıl olur diye düşünebilirsiniz ama birçok sihirbaz göz yanılması ile birçok insanı şaşırtır, olmayan bir şeyi oluyor zannederiz, bu da bir nevi hile, sizin kilonuz aynı olsa da insanlar sizi zayıflamış zannedecekler.
  • Zayıf bayanlara dikkat ettiğiniz zaman elmacık kemiklerinin belirgin olduklarını görürsünüz. Yüzünüz biraz toplu ise bu kemikler görünmez, aydınlatıcı kullanarak buradaki elmacık kemiğini ortaya çıkarmış gibi göstereceğiz, gerçekten etki bir makyaj tekniğidir.
  • Tabi ki işlem daha bitmedi, üst tarafta elmacık kemiğini belirgin hale getirdikten sonra alt bölümüne fondöten ile koyu bir gölge yapacağız, böylece alt taraf koyu, üst taraf parlak olacak ve elmacık kemiğiniz var gibi gözükecek. Bu taktiği deneyin ve bir arkadaşınız sizi gördüğünüzde sen zayıflamışsın ya diyecek mi bakalım 🙂
  • Yüzünüzü ince gösterebilmek için uygulanacak bir diğer makyaj tekniği de dikkatleri ruja çekmektir. Kırmızı ya da açık pembe bir ruj kullanarak, üstüne bir de parlatıcı sürerek dikkatleri oraya çekersiniz ve kimse yanaklara bakmaz. Ayrıca göz makyajı da belirgin olursa dikkat çekici olacaktır. Buradaki amaç yanaklarınıza yaptığınız kontürlemeyi gizleyebilmektir, dediğim gibi sihirbazlar dikkatleri başka taraflara geçerek diğer taraftan hileli bir şekilde işlerini yaparak herkesi kendine hayran bırakır, siz de aynı tekniği makyaj için kullanacaksınız.
  • Yüzü zayıf göstermek için uyguladığımız gölgeleme ve elmacık kemiği sonrasında sıra allıkta, eğer allığı gereğinde fazla ve dairesel şekilde sürerseniz olduğunuzdan çok daha kilolu görünürsünüz. Allığı sürerken başlama noktasından dışarı doğru hamle yapmalısınız, yani gözlerinizin bitişine doğru, bu şekilde yüzünüzdeki tombul görüntü bu hamle ile azalacaktır. Bunun da kanıtı dik çizgili gömlek giyenlerin daha uzun, yan çizgili giyenlerin daha zayıf görünmesi ile eş değer bir durum söz konusudur.
  • Bir bayana bakıldığı zaman gözler ve yanaklar ilk bakılan yerlerdir. Yanaklara yapılacak hile sayesinde zayıf gösterme işlemi gerçekleşeceğinden allık renklerini dikkatli seçmek gerekir. Terracota allıklar sizi olduğunuzdan daha zayıf göstermeye yardımcı olacaktır. Bunun sebebi de bu allıklar parlaktır, özellikle bronz ve parlak olan ürün hem güzellik katar hem ince gösterir.
  • Kaşlarınızı çok fazla aldırıyorsanız bunu yapmayın, kaşların ince olması iri yüzlü olan kişilerin tombulluğunu daha belirgin bir hale getirir. Aşırı kalın bırakmak da kötü bir görünüme neden olacağı için normal seviyede bir kaş sayesinde olduğunuzdan zayıf görünebilirsiniz.
  • Mandrake’nin yüzü zayıf gösteren makyaj teknikleri yazımız bu kadar, yüzü zayıf gösteren saç modelleri yazımızı okuyarak bu iki muhteşem taktiği birleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Zayıflama Kürleri
Zayıflama Kürleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Saç-için-yumurta-maskesi
Yumurtanın Gücünü Hissedin

Kapat