Zayıflamak Artık Sizin Elinizde

Zayıflamak Artık Sizin Elinizde
1 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.864 kez okundu.

Zayıflamak Artık Sizin Elinizde

Çağımızın çok ciddi sorunlarından biri haline gelen obezite, her geçen gün ağına bir kurban daha ekliyor. Obezite, vücudumuzdaki enerjinin yağ hücrelerimizde çok ciddi değerlere ulaşması ve buna bağlı olarak da ölüm riskini artıran bir hastalıktır. Ancak bu çağımızın illetinden kurtulmak ve zayıflamak artık sizin elinizde. Öncelikle yapmanız gerekenler bu yazımı sonuna kadar okumaktır. Biliyorum, size sıkıcı ve çok zor bir iş olarak gelebilir. Ancak obeziteye yakalananların bir çoğu tembellikten ve çok zor gelen işlerden kaçtıkları için bu durumdalar . Ama artık her şey sizin ellerinizde .

Obeziteden kurtulmanın en birinci yolu beyninizi tembellik modundan çıkarmaktır. Bunu başardığınız takdirde ikinci adıma yani diyet ve spor aşamasına geçebilirsiniz. Diyet, vücudun günlük ihtiyacının ne çok altında ne de çok üstünde bir beslenme programıdır. Zayıflamanın en birincil yolu olarak diyet hayatımızda önemli bir yer tutar. Diyet sayesinde zayıflamış milyonlarca insan görebilirsiniz . Güncel olarak takip ettiğiniz ve zayıflığına özendiğiniz o ünlüler gibi olabilirsiniz. Ancak tek başına diyet yakıtı olmayan arabaya benzer. Yola devam etmek için bir aracınız vardır ama onu harekete geçirecek temel madde eksiktir. Diyetimizin ayrılmaz bir parçası da spordur. Spor, vücudunuzu harekete geçirerek, vücudunuzdaki yağların parçalanmasına katkı sağlar. Diyet yaparak vücudunuza yağ almamış oluyorsunuz. Bunu da spor ile birleştirerek yağ oranınızı çok ciddi azaltmış oluyorsunuz ve buna bağlı olarak gözle görülür bir kilo verme süreci başlıyor. Arabamızın da yakıtını koyduğumuza göre yolumuza devam edebiliriz artık .

Son aşama ise hırs ve azimdir. Spor ve diyeti ayrılmaz bir bütün olarak gördüğünüz ve uygulamaya başladığınız zaman zayıflamaya başlayacaksınız. Buna bağlı olarak hırs ve azim kendiliğinden gelecektir. Ancak tekrardan tembelliğe kapılıp, nasılsa dün spor yaptım, bugün istediğimi yiyebilirim ve yarın tekrar spor yaparım gibi düşüncelere kapılırsanız olduğunuz yerde sayıklarsınız. Bunu yaşamak istemiyorsanız elinizden geldiği kadar hırslı ve azimli olmanız gerekmektedir. Bu konuda size tavsiyem ise motivasyon artırıcı şeyleri düşünebilirsiniz. Spor yaparken özendiğiniz o zayıf ve kusursuz bedenleri olan ünlülerin vücutları gibi vücudunuzun olacağını düşünebilirsiniz. Beğendiğiniz ve hoşunuza giden ayrıca sizi hırslandıran müzikler dinleyebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın: Spor ve diyet ayrılmaz bir bütündür ve vücudunuza dosttur. Artık zayıflamak sizin elinizde. Daha ne duruyorsunuz? Harekete geçin ve çağımızın illetini yenerek herkese örnek olun .

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
odem-atmak-icin-ne-yapmali
Ödem Atmak için Ne Yapmalı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğal Cilt Kremleri
Doğal Cilt Kremleri

Kapat