Zayıflatan Baharatlar Listesi

Zayıflatan Baharatlar Listesi
12 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 6.024 kez okundu.

zayiflatan-baharatlar-listesi

Zayıflatan Baharatlar Nelerdir?

 • Zayıflatan birçok yöntem deniyoruz ve sırada lezzetli ve sağlıklı bir baharat listemiz var. Bu listedeki baharatlar sayesinde istediğiniz forma kavuşmak için çok zorlanmayacaksınız. Peki, nedir bu baharatlar listesi?
 • Listemizin ilk sırasında zencefil yer alıyor. Normalde midesinde problemler olanlar için dinlendirici olan bu baharat aynı zamanda zayıflatma özelliğine de sahip. Antioksidan özelliğinin yanı sıra içerdiği kapsaikin maddesi sayesinde metabolizmanız hızlanıyor siz de doğal yollardan kilo vermeye başlıyorsunuz. Bir diğer özelliği de açlık hissini bastırıyor ve bu sayede sizlerde az yemek yiyerek zayıflamaya başlıyorsunuz.
 • Zayıflatan diğer besinimiz ise maydanoz. Ben her ne kadar sevmesem de umarım siz seviyorsunuzdur. Karaciğer sindirime ve metabolizmanın hızına yardımcı bir organdır. Maydanoz da karaciğere faydalı olduğu için dolaylı yoldan da olsa sağlıklı olmamız sağladığımı gibi zayıflamamızı da sağlıyor.
 • Doğal bir antibiyotik olan sarımsak, vücuttaki yağlara yakarak kilo vermeye yardımcı oluyor. Özellik son zamanlarda limon ve sarımsak karışımını sıklıkla duyuyoruz. Bu ikili sadece zayıflatmak ile kalmıyor aynı zamanda kalp ve damar tıkanmalarını engelliyor, kanser riskini de azaltıyor.
 • Acıktığımızda kan şekerimiz düşer ve sürekli bir şeyler yemek isteriz, bu durumda kilo almamız neden olur. Zayıflatan baharatlarımız listesinde önemli yeri olan biberiye, kan şekerini düşürerek kilo almayı önlüyor. Aynı zamanda şeker hastalığı riskini azaltıp sağlığımızı korumada yardımcı oluyor.
 • Zerdeçal, vücudu mikroplara karşı savunduğu gibi metabolizmayı kontrol altına alarak yağ yakılmasını sağlar ve zayıflamanıza yardımcı olur.
 • Pul biber, zencefil gibi kapsaikin içerir ve metabolizmayı hızlandırır. Günlük düzenli olarak az miktarda yemeklere atılan pul biber sayesinde vücuttaki yağlar kısa zamanda yakılır.
 • Sıradaki zayıflatan baharatımız kırmızıbiber; özellikle kış aylarında yaşayabileceğiniz grip ve nezle gibi rahatsızlıklara karşı vücudu korur. Mikroplara karşı savaşmanızı sağlayan kırmızıbiber, zamanla iştahınızı keserek az yemenizi sağlar.
 • Listemizdeki bir diğer baharat hardal tohumu; ülkemizde pek yaygın olmasa da Amerika’da oldukça yaygındır. Kasları uyaran bu baharat, kişinin daha dayanıklı olmasını sağlar. Zayıflamada ki önemli kural olan düzenli uykuyu da sağlayan hardal tohumu, yağları yakarak zayıflamanıza yardımcı olur.
 • Vücudumuzdaki yağlar zamanla birleşir ve çok güçlü olmaya başlarlar. Hal böyle olunca o kadar emek verip diyet yaparız ama kilo veremeyiz. Zayıflatan baharatımız karabiber, yağların organize olarak vücutta birikmesini engeller ve kilo verme işlemini kolaylaştırır.
 • Tarçının şeker hastalarına iyi geldiğini biliyoruz, yağlara neden olan insülin engelleyerek şişmanlamayı engeller. Zaten şeker hastalarına dikkat ettiyseniz genelde kilolu olurlar, bu durum insülin kontrolünün sağlanamamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca tatlı yerine birçok yerde tarçın kullanarak düşük kalori ile şeker ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Zayıflamak için destek olarak zayıflamak için bitkisel çaylar yazımızı okuyarak bu iki yöntemi bir arada kullanın ve daha rahat kilo verin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Sporun Hayatımızdaki Önemi Nelerdir
Sporun Hayatımızdaki Önemi Nelerdir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-bakimi-icin-dogal-peeling
Cilt Bakımı için Doğal Peeling

Kapat