Zayıflatan İçecekler

Zayıflatan İçecekler
17 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.517 kez okundu.

Zayıflatan İçecekler

  • Hepimiz zayıflamak için farklı yöntemler deniyoruz, kimisinde bu teknikler işe yararken kimisinde yaramıyor, herkes farklı bir metabolizmaya sahip olduğundan zayıflama yöntemleri de farklılıklar göstermektedir. Şimdi sizlere kilo vermenize yardımcı olabilecek zayıflatan içecekler listesini sunuyorum.
  • Bir önceki yazımızda sütün ne kadar besleyici ve tok tutan içecek olduğundan bahsetmiştim. Her sabah kalktığınızda yağsız diyet sütlerden bir bardak içmeniz sayesinde kendinizi tok hissedeceksiniz ve gün içerisinde daha az yemek tüketeceksiniz.
  • Televizyonlarda, dergilerde ve gazetelerde sıklıkla duyduğumuz yeşil çay gerçekten de zayıflamakta en etkili içeceklerden birisidir. Yeşil çay, vücuttaki yağların hızlı bir şekilde yakılmasına yardımcı olarak karın bölgesini de düzgün bir şekle sokar. Eğer diyet yapıyorsanız bu  kalori yakan içecek en iyi dostunuz olacaktır.
  • Şimdiki içecek aslında biraz çelişkiye yol açacak, içerdiği kafein neticesi ile tüketilmesi pek tavsiye edilmiyor fakat günde 1 adet kahve tüketimi sayesinde yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Aşırı derecede kahve tüketimi ise kalp hastalıkları olanlara zararlı olduğu gibi kilo almaya müsait birçok kişide de selülit oluşumunu tetiklemektedir.
  • Benim en beğendiğim zayıflatan içeceklerden bir tanesi de limon suyudur. Ben bunun yararını gördüm, sabah kahvaltıdan önce ılık su ile beraber içilen limon suyu metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını da artırır.
  • Hem C vitamini, hem yağ yakan doğal zayıflatan içeceğimiz ise greyfurt suyudur. Nasıl olsa meyvedir bir zararı olmaz diyerek ilaç kullandığınız günlerde greyfurt suyundan uzak durmanız gerekiyor.
  • Aramızda birçok kişinin kilolu olma sebebi de kesin tatlılardır. Nerede görürsek hemen canımız çeker ve imkan olduğunda yemeden duramayız. Tarçın suyu sayesinde vücudumuzun şeker ihtiyacını karşılayacağız ve tatlı isteğimizi azaltarak kısa zamanda kilo vermeye başlayacağız.
  • Elma sirkesi de bilinen bitkisel zayıflatan içecekler listesindedir ama tadından dolayı pek fazla tercih edilmez. Elma sirkesini direkt olarak içmek istemiyorsanız yemeklerde, salatalarda sos niyetine kullanabilirsiniz.
  • İçeriğinin neredeyse çoğu su olan karpuz da etkili bir zayıflatan içecektir. Karpuz suyu ile birlikte çileği karıştırın, içerdiği antioksidan sayesinde hem lezzetli hem de zayıflatan bir içecek elde etmiş olacaksınız.
  • Burada bahsettiğimiz içeceklerin hepsini içmek zorunda değilsiniz, zaten hepsini aynı anda denemekte mantıklı olmaz. Kolay ulaşabileceğiniz ve zorlanmayacağınız yöntemlerden deneyebilirsiniz, yorum ekle bölümünde bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gunluk-makyaj-onerileri-3
Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Saçlarınızı Işıl Işıl Parlatacak Öneriler
Saçlarınızı Işıl Işıl Parlatacak Öneriler

Kapat