Zeytinyağı ile Cilt Bakımı

Zeytinyağı ile Cilt Bakımı
27 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.562 kez okundu.

Zeytinyağı ile Cilt Bakımı

Zeytinyağı cilt bakımı için önem arz eden bir bitkisel yağdır. Yüzyıllardır cilt bakımı için kullanılan bu yağ cildinizi nemlendirir, besler ve en önemlisi de güzelliğinize güzellik katar.

Zeytinyağı ile cilt bakımı düzenli olarak yapılırsa size kattığını yakın zamanda görmüş olursunuz.  Eşsiz faydalarından şu şekilde bahsetmek mümkün;

1) Ölü hücrelerden kurtulmanız kolay olur. Çünkü cilt hücreleri hızla yenilenir ve ölü hücreler cildinizin üst tabakasında birikecek; akneye, siyah noktaya ve sivilcelere sebebiyet verecektir. Bunun olmaması için zeytinyağı ile düzenli olarak peeling yapılması bu duruma engel olacaktır.

2) Cildinizi bir krem edasıyla canlandıracak ve nemlendirecektir.

3) Kuru olan cildin canlanmasına ve kırışıklıkların zamanla azalmasını sağlayacaktır.

4)Çatlak olan ayakların tedavisinde kullanılır.

5)Soğuktan kurumuş, çatlamış, tahrip olmuş dudaklarınıza canlılık katıp, nemlendirecektir

6) Zeytinyağı zengin içerikli olduğu için sadece cilt değil; saç, kirpik ve kaşlarınız içinde kullanabileceğiniz bir üründür.

7) Saçlarda oluşan kepeği yok eder.

8) Sabun yapımında da kullanıldığı için beden temizliğinde, bakımında kullanılır.

9)Aynı zamanda en doğal temizleyici olduğu için makyajınızı da temizleyebilirsiniz.

Zeytinyağının faydalarını bu şekilde özetledikten sonra nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vermek gerekir. Şunu da vurgulamak önem arz ediyor:” Kullandığınız zeytinyağının saf ve orijinal olmasına dikkat edin ve ona göre hareket edin.”

Zeytinyağı ile cilt temizliği ve bakımı;

Gece yatmadan önce cildinizi ılık su ile yıkayıp iyice temizleyin. Daha sonra avucunuza iki-üç damla zeytinyağı damlatıp yüzünüze masaj yaparak sürün ve yedirmeye dikkat edin. Pamuk kullanımı tercih edilmez; çünkü emilimi kolaydır. Cildiniz yağı emeceği için yıkamanıza gerek kalmayacaktır. Aynı zamanda havaların kuru ve soğuk olduğu zamanlarda da bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Başta E Vitamini olmak üzere birçok vitamin içeren zeytinyağının kullanımı tüm uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Evde hazırladığınız basit maskeler güzelliğinizi ortaya çıkartacaktır ve en önemlisi doğal görünüm sunacaktır. Birçok kişi zeytinyağının asiti yapısından dolayı tedirginlik durabilir; fakat zeytinyağındaki asitler bitkisel asitlerdir. Cildin ph dengesi ile uyum gösterir.

Cilde sürülmesi ile herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur. Daha çok faydasının bulunduğu zeytinyağını kullanmanız türlü türlü şikâyetlerimizden kurtulmanızı sağlayacaktır. Kozmetik uzmanlarının sürekli önerdiği bir cilt dostu olan zeytinyağı, kozmetik üreticilerinin ürünlerinde içeriklerinde yer verdiği bir bitkisel yağdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kulak Akıntısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kulak Akıntısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar
Kilo Kontrolünde Yapılan Hatalar

Kapat