Zeytinyağı İle Hazırlanan Saç Maskesi Tarifleri

Zeytinyağı İle Hazırlanan Saç Maskesi Tarifleri
19 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.838 kez okundu.

Zeytinyağı İle Hazırlanan Saç Maskesi Tarifleri

Hayatımızda yılları aşkın süredir önemli bir yere sahip olan zeytinyağı yemeklerimizin, salatalarımızın vazgeçilmezidir. Zeytinyağının sindiriminin kolay olması vücudumuz için faydalı olması ondan vazgeçmememizin sebeplerinden birkaçıdır. Vücudumuz için bu kadar yararlı olan bir yağ cilt ve saçımız için de bir o kadar yarar ve fayda sağlar.

Cildimizde ki kuruluk,yaşlanma,cildin pul pul dökülmesine zeytin yağını kullanarak engel olabilir kendimize yeni, taze, nemli bir cilt kazandırabiliriz. Dışarıdan aldığımız kimyasal karışımı olan bakım ürünlerinin yerine daha doğal,sağlıklı olan zeytin yağını kullanabiliriz. Saçın kuruluğundan kaynaklanan kepek sorunu için saç diplerimize zeytinyağıyla yapacağımız bir masaj ölü kurumuş derinin kafamızdan arınmasını sağlar. Kurumaktan kırılan saç tellerini eski sağlık ve canlılığına kavuşturmak için saç uçlarına zeytin yağını sürüp yarım saat kadar bekletip ılık bir suyla durulamak yeterli olacaktır. Saçımızın parlak görünmesi için bakım merkezlerine gidip bazen bütçemizi zorlayacak kadar ödeme yaparız uygulanmasını istediğimiz kimyasallar için.Halbuki bu kimyasallar ilk uygulandığında faydalı gibi görünüp gözümüzü boyasa da bilinenin aksine daha fazla zarar verir bize. Doğal bir zeytin yağını saçımızın miktarını göz önüne alıp yetecek derecede saçımıza yedirip limon suyuyla birlikte yıkadığımız zaman verdiğimiz paraların aslında gereksiz olduğunu daha sağlıklı biçimde kendimizin yapabileceğini görürüz.

Bir bardak zeytin yağını yirmi dakika ısıtıp parmak uçlarımızı batırıp saç derimizi ovalayarak masaj yapmak kafa derimizde ki kepeği önler. Çay bardağının yarısına zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp içine e vitamini bulunan 3 adet kapsül atarak bunu fırça ile saça sürüp 90 dakika bekletilerek saç derisini yumuşatır ve kırılan saçları onarmaya yardımcı olur. Boyadan kaynaklı kuruyan saçlarda ise yapılabilecek zeytinyağı ile hazırlanan saç maskesi tarifleri içinde yapılacak olan bir muzu kasenin içinde ezip üzerine bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp saçta 25 dakika boneyle sarılı olarak bekletmektir. Bir diğer maske ise zeytinyağı ve hindistan cevizi yağını karıştırıp parmaklarımızla masaj yaparak yada geniş bir tarakla saç uçlarına doğru tarayarak tüm saça uygulayıp ılık bir su ve şampuan yardımıyla durulamalıyız bu maske kırılan saçı onarmak için çok yardımcı olacaktır. 1 yumurta,bir yemek kaşığı bal,3 yemek kaşığı sirke ve 4 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılıp tarak yardımıyla tüm saça uygulandıktan sonra yarım saat bone yardımıyla saç dinlendirilir. Ilık su ve şampuan yardımıyla durulayarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.  Canlı,parlak,sağlıklı saçlar için zeytinyağı ile maske hazırlayıp uygulamanız yeterlidir.

Etiketler:

Zeytinyağı İle Hazırlanan Saç Maskesi Tarifleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Elif diyor ki:

    *1 yumurta,bir yemek kaşığı bal,3 yemek kaşığı sirke ve 4 yemek kaşığı zeytinyağı* bu maskede elma sirkesimi kullanacağız

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yağlı Ciltler İçin Öneriler
Yağlı Ciltler İçin Öneriler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gece-makyaji-nasil-yapilir_646x340
Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Kapat