Aquabiking Ve Aquacycling İle Zayıflama

Aquabiking Ve Aquacycling İle Zayıflama
3 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.926 kez okundu.

Aquabiking Ve Aquacycling İle Zayıflama

Dünyada ve Türkiye’de her geçen gün artan obezite sorunları yüzünden farklı teknikte ve farklı fonksiyonlarda olan birçok spor aleti üretilmektedir. Bunun sonucunda da çeşitli spor dalları da meydana gelmektedir. Zayıflama kadınların kadar da erkeklerin programı haline gelmeye başladı. Sağlıklı yaşam için toplumlar daha da bilinçlenmeye başladı. Gelişen bu faktörler sayesinde birçok spor dalları ve yöntemleri ortaya çıkmış oldu.

Son yıllarda fizik tedavi, rehabilitasyon ve zayıflama alanlarında büyük artış yaşanmaktadır. Yaşanan artışta bu dalların birlikte hareket etmesine de yol açmıştır. Bunun sayesinde de hem zayıflama işlevinin hem de fizik tedavinin birlikte verildiği dallarda ortaya çıkmıştır. Aquabiking ve Aquacycling ile Zayıflama da ortaya çıkan yeni spor dalları arasındadır.

İnsan vücudunda kiloların artması obezitenin yanı sıra vücudun birçok fonksiyonunda sorun yaşanmasına sebep olmaktadır. Eklem ve kemik ağrıları bunların başında gelmektedir. Fazla kilolar vücudun dengesini zorladığı için kemiklerde ve eklemlerde ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Yaşanan bu sorunların beraberinde farklı daldaki uzmanları bir araya getirmiştir.

Son günlerde adından çokça bahseden aquabiking ve aquacycling ile zayıflama yönteminin doğuş sebebidir bahsetmiş olduğum durum. Aquabiking, su bisikleti olarak ifade edilmektedir. Aquabiking fizik tedavi sürecinde olan hastalar ve kilo problemi yaşayanlar tarafından kullanılmaktadır.

Aquabiking çok dikkat çeken spor dallarından olmuştur. İnsanların hem sağlıklı hem de eğlenerek sürdürecekleri bir spor dalıdır. Yüzme ve zayıflamak için kullanılan bisikletin bir araya gelmesiyle oluşturulan spor dalı eşsiz bir spor dalıdır. Aynı anda yapılan yüzme ve bisiklet işleviyle daha fazla kalori yakılmaktadır. Etkili bir spor dalıdır.

Aquacycling spor dalı ile daha çok fonksiyona hitap etmektedir. Özellikle hamilelikten sonra kalan kilolar için etkili bir yöntemdir. Eklem ve kemik ağrılarının spor yapmalarına engel olduğu insanların tercih edebileceği bir yöntemdir. Bunların yanı sıra duruş bozukluğu yaşayanların, metabolizma yavaşlığından şikayet edenlerin, kondisyon eksiği yaşayanların terlemeden ve yorulmadan kullanabilecekleri bir yöntemdir. Aquacycling sporu ile orta zorluk seviyesinde 550-600 kalori yakılmasına yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Islak Saçlar İçin Saç Modelleri
Islak Saçlar İçin Saç Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
adriana-lima-diyeti-nedir-nasil-yapilir
Adriana Lima Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Kapat