BB Krem ve CC Krem Nedir

BB Krem ve CC Krem Nedir
22 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.812 kez okundu.

bb-krem-nedir-cc-krem-nedir

BB Krem ve CC Krem Hakkında Bilgiler

  • Biz daha BB krem nedir bilmeden piyasaya bir de CC krem çıktı. Bu harfler İngilizce kelimelerin baş harflerinden oluşmuştur. Blemish Bal açılımı olan bb krem, bir nevi fondöten türü diyebiliriz. Kişinin cildinde koruma sağlıyor, nemlendiriyor, güneş ışınlarının zararlarını azaltıyor ve ten renginizi açmaya yardımcı oluyor. Aslında BB krem çıkış amacı ameliyat olan kişilerdeki yara izlerinin kapatılması ve daha çabuk iyileştirilmesiydi. Kremin etkisi o kadar sevildi ki, Kore, Asya ve Avrupa’da hızla yayılmaya başladı.
  • CC krem ise Türkçe deyimi ile renk düzenleyicisidir. CC krem, BB kremin yaptığı her işi yapmasına ek olarak cilt kapatıcı yönünden ve besleyici vitaminler açısından daha zengindir. Dünya’da en iyi ürünleri Japonların yaptıklarını düşünürsek bu kremin de Japonya’da geliştirilmesi her şeyi gayet net açıklıyor.
  • Birçok kişi fondötene alışmış, fakat fondöten fazla yapmacık duruyor ve pek yararlı da değil. Fondötenin doğal durması için belki saatlerce farklı yöntemler deniyorsunuz. BB ve CC krem sayesinde cilt renginizi açılacak, cildiniz nemlenecek, güneşe karşı korunacak ve cilt eski doğal haline tekrar dönebilecek.
  • BB krem kullanımlarında öncelikle nemlendirici sürülmesi tavsiye ediliyor ama bazı arkadaşlar yorumlarında gerek olmadığını dile getirmişler. Yağlı cilde sahip kişiler ise çok fazla BB ve CC krem kullanımından dolayı ciltlerinde yağlanma olduğunu söylüyorlar. Bu yüzden her bakımda cildimizin hijyenine nasıl dikkat ediyorsak bu kremleri kullanırken de cilt temizliğini göz ardı etmemeliyiz.
  • Bu yüzden kuru cilde sahipseniz BB krem sürmeden önce klasik nemlendiricilerden kullanabilirsiniz, eğer cildiniz çok yağlıysa tek başına da iyi etki gösterecektir. Her ne kadar güneşe karşı etkili olsalar da güneş kremi kullanın, özellikle hassas ciltler için 3 saatte bir güneş kremini yenilemek lazım. Hem o kremi sür hem bu kremi sür uğraşmam diyorsanız BB kremlerin 30 faktoriyel güneş koruyucuları da varmış, ben denemedim ama isterseniz siz bir deneyin.
  •   Her ürünün olduğu gibi BB ve CC kremin de çok markada ürünü var, bilmediğiniz yerden veya markadan ürünleri alırken dikkat edin, neticede bunlar kimyasal içeren ürünler ve iyi olmayan markaların ne tür kimyasal kullandıklarını asla bilemeyiz. Cilt bakımı ve makyaj için kullandığınız sabit bir markanız varsa ve memnunsanız o markanın BB ya da CC krem ürünlerine bakabilirsiniz, cildinizde bir sorun varsa lütfen doktorunuza danışmadan bu ürünleri denemeyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
makyaj4
Makyaj Yapanlar Buraya Gelsin

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kapsunlu Zara Hırka Modelleri
Zara hırka modelleri

Kapat