Bepanthen Tüylenme Yapar Mı?

Bepanthen Tüylenme Yapar Mı?
26 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 15.160 kez okundu.

Özellikle kış aylarında, her zamankine göre çok daha fazla kuruyan cilt için sıkça kullandığımız bir krem Bepanthen. Cilt yenileyici ve onarıcı özelliği ile sivilce, sivilce izleri ve cilt lekeleri için de kullanılıyor. Uzun süre Bepanthen merhem ya da plus krem süren kullanıcılardan bazıları, tüylenme problemi ile karşılaştıklarını söylüyorlar. Bepanthol krem için de çeşitli forum sitelerinde ve arkadaş toplantılarında tüylenme yaptığını dinleyebilirsiniz. Özellikle yüz bölgesinde böyle bir problem ile karşılaşanların sayısı oldukça fazla. Birkaç uygulamada ya da ara sıra uygulandığında tüylenme ile ilgili bir sorun oluşmasa da, düzenli olarak birkaç ay Bepanthen krem kullandığınızda, yağlı yapısının tüyleri beslediği, kıl köklerinin güçlendiği ve ciltte tüylenmelerin arttığı söyleniyor. Ancak bu konu ile ilgili herhangi bilimsel bir araştırma yapılmadığından “Bepanthen tüylenme yapar mı?” sorusuna kesin bir cevap vermek zor.

Yine de özellikle yüz bölgesinde bulunan sivilceler, sivilce izleri ve lekelerin tedavisi için başka kremlere yönelebilirsiniz. Bu kremin ve Bepanthol kremin tüylenme yaptığını söyleyen kullanıcıların sayısı azımsanacak kadar az değil.Bu durumda Bepanthen kremi, dönemsel olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ya da el, bacak tırnak çevresi ve vücudun diğer kuru bölgelerinde kullanabilirsiniz. Yüz bölgesinde yeni bir problemle karşılaşma riskine karşı, yağlı bir yapıya sahip olmayan kremleri tercih edebilirsiniz. Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi için ise cildiyeye giderek muayene olmanızı ve kullanacağınız ürünleri doktorunuzu belirlemesini öneriyoruz.

Ancak Bepanthen’i de tamamen hayatınızdan çıkarmayın. Onarıcı ve iyileştirici özelliği bulunan bu merhemi, özellikle kış aylarında çantanızda taşıyabilirsiniz. Bepanthol’e gelince; cilt tarafından hızlı bir şekilde emildiğini ve hafif bir yapıya sahip olduğunu söyleyelim. Normal ve kuruya dönük bir cildiniz varsa, Bepanthol kremi günlük nemlendirici olarak tercih edebilirsiniz. Yağlı ve karma bir cildiniz varsa, Bepanthen merhem yerine, Bepanthen Plus’ı tercih edebilirsiniz. Merheme göre daha hafif bir yapısı olduğundan, yeni bir sivilcelenme problemi ile karşılaşmamak için tercih edeceğiniz ürün Bepanthen Plus olmalı. Yine de tüylenme ihtimaline karşılık, uzun süreli kullanımlar için Bepanthen merhem ve Bepanthen Plus‘ı kullanmanızı önermiyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dogal-yollarla-sac-rengi-acma-yontemleri
Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
goz-tiki-nedir-belirtileri-ve-tedavisi
Göz Tiki Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Kapat