Bitkisel Yağlarla Kalıcı Bronzluk Elde Etmek

Bitkisel Yağlarla Kalıcı Bronzluk Elde Etmek
30 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.560 kez okundu.

Bitkisel Yağlarla Kalıcı Bronzluk Elde Etmek
Güzellik ve bakımla ilgili nasıl doğal çareler varsa bronzlaşma ile ilgili doğal seçenekler söz konusu. Sağlıklı lekesiz bir bronzluk için doğanın bize sunduğu olağanüstü güzellikler var.

Tüm bunları bitkisel yağ kullanarak cildimize uygulayabileceğimiz elbette doğal yağlar var. İsterseniz biraz bunlardan bahsedelim. En başta zeytinyağı çok uzun yıllardır hayatımızda olan bu yağ cildimizi onarır doğal bir bronzluk olmasını sağlar. Ciltti parlatır. Kakao yağı ciltte renk verir hem de besler nemlendirir. Havuç yağına gelince, turuncuya yakın bir renge sahip olan havuç ciltle bu tonda bir bronzluk sağlar.

Doğal bir renge sahip olmak istiyorsanız havuç yağını kullanmalısınız. Ceviz yağı da aynı kakao ve zeytinyağı gibi hem cildinize hoş bir renk kazandırır, hem de cildi besler. Susam yağı her karışımda kullanmanız gereken bir yağ çünkü uzmanların söylediğine göre kendiliğinizden cildinizi koruma sağlayan bir yapıya sahip. Tüm bu Bitkisel Yağlarla Kalıcı Bronzluk sağlayabilirsiniz.

Bronzluğu alacağımız gıdalar ile de destekleyebilir ve kalıcı hale getirebilirsiniz. B5 ve C vitamin içeren besinler betokoroten içerir ve cildimizi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz. Domates, kavun, dereotu, ıspanak, kayısı ve yeşilbiber bu besinler arasında.

Kivi ve çilek ise, cildi yaşlanmasını önleyen en güzel besinler arasında. Mümkün olduğunca güneşlenmeye 16.00 – 17.00 saatler arasında çıkmaya gayret edinmelisiniz. Unutulmamalıdır ki doğal yağlar, kesinlikle güneş koruyucu değildir. Bronzluk sadece kalıcı ve güzel bir ten için uygulanmalıdır. Aksi takdirde güneş yanıklar ile karşı karşıya kalınabilir.

Doğal ve bronzluk için güneşlenme sonlandığında, duş sonrası, doğal ceviz ve havuç yağını cildinize uygulayın. Bu uygulama cildinizi nemlendiren bir tene sahip olmanızı sağlar.

Bitkisel bronzlaşma
Güzellik ve bakım yaparken doğal yöntemlerden faydalandığınız gibi cilt bakımında da bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Fakat bitkisel bronzlaşmayı sadece güneşten korunmak için değil, doğal çikolata tenine kavuşana kadar uygulamalısınız. Eğer amacınız güneşten korunmak ise bunun için kremleri kullanmalısınız. Çünkü dış etmenlerin vücudunuza etkisinden korunmak için bazı ürünleri kullanmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kakao-cilt
Kakaonun Cilde Mucizevi Etkisi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kirmizi-kantaron-yaginin-faydalari
Kırmızı Kantaron Yağının Faydaları

Kapat